• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK PARTİ KURMAYLARI SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

AK PARTİ KURMAYLARI SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, İl Başkanı Fikret Karabıyık ve parti yönetimi  yerel seçimlerin ardından bir değerlendirme yaparak bir takım açıklamalarda bulundu.

 

İl Başkanı Karabıyık, seçim sonuçlarını hatırlatarak Bilecik’e hayırlı olmasını diledi. Kaybedilen yerler ile ilgili sandık sandık çalışmaların yapılacağını kaydeden Karabıyık, teşkilat olarak önümüzdeki seçimler için çalışmaya başlayacaklarını ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık; “Geçirdiğimiz son seçimden sonra sandık sandık analizini yapıyoruz. Nerelerde fazlamız var nerelerde eksiğimiz var? Hangi söylem olumlu hangisi olumsuz karşılandı tamamını analiz ediyoruz. 2002 beri girdiğimiz bütün seçimlerde birinci çıkma özelliğimizi koruduk. Bu noktada seçmenlerimize teşekkür ediyorum. Elimizde olup kaybettiğimiz belediyelerle ilgili sandık çalışmalarını yapıyoruz. Hangi oydaydık hangi oya geldik. Yüzde kaç oya geriledik. Bunun analizini yapıyoruz tek tek. Sonuçlarını da paylaşacağız. Bu saatten sonra en önemli konu önümüzdeki seçimler. Usul gereği merkez ilçede ve Vezirhan’da sonuçlara itiraz ettik. Sonucun değişeceğini inanmıyorum. Sonuçlar değişsin diye itirazlar söz konusu değil. Bizler için oy kullanan herkesin oyundan sorumluyuz bu oylara sahip çıkmak içindir itirazımız. Amacımız yerel ve genel birleşimini sağlamaktı. Bilecik ve Bozüyük’te bunu gördük. Halkımız CHP’yi tercih etti.  Sonuna kadar saygı duyoruz. Söğüt, İnhisar ve Gölpazarı’ında ilginç sonuçlarla aldık iyi bir oy oranıyla kazandık. Burukta olsa sevinç yaşıyoruz. Arkaya bakarak öne doğru koşamazsınız. Arkamıza bakmadan öne doğru koşacağız.” dedi.

Karabıyık’ın ardından açıklama yapan Milletvekili Selim Yağcı ise , “Milletimizin verdiği karar başımızın üstüne. Yaşanan eksiklikler ve  aksaklıklar var. Bunların  hem parti hem teşkilat olarak  muhasebesini yapacağız. Hemşehrilerimizin de ne kadar doğru bir karar verdiğini zaman gösterecek. Seçilen arkadaşlarımızın güzel hizmetler yapmasını diliyorum. Doğru yapılan her işte Belediye Başkanlarımızın yanındayız ama yanlış yapılanlar olursa da kamuoyunda nezdinde gerekli uyarıları yapacağız. Önümüzdeki seçimde milletimizin gönüllerine girerek yeniden hizmet etme gayretinde olacağız”dedi.

Ayrıca İl Başkanı Karabıyık, sandıkların tek tek incelendikten sonra yapacakları değerlendirmeyi kamuoyunla paylaşacaklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam