• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK PARTİ OSMANELİ İLÇE TEŞKİLATI’NDAN TOPLU İSTİFA

AK PARTİ OSMANELİ İLÇE TEŞKİLATI’NDAN TOPLU İSTİFA

Ak Parti Osmaneli İlçe Teşkilatı’nda, Belediye Başkanı Münür Şahin’in tekrar Ak Parti’ye geçiş sürecinin ardından İlçe Başkanı Kamil Can Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri hem görevlerinden hem de partiden istifa etti.

Başkan Yılmaz ve Yönetim Kurulunun istifasının yanı sıra Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri Şaban Güdem, Mustafa Çakıcı ve Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclis Üyesi Alper Karadağ’da istifa ederek, bağımsız olarak devam edeceklerini bildirdiler.

“İlkelerimize ters düşen bu gelişmenin yanında olamayız.”

Konu ile alakalı Ak Parti Osmaneli İlçe Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasında İlçe Başkanı Kamil Can Yılmaz, geldikleri noktada koltuk ve makam sevdalısı olmadıklarını, gerektiğinde bırakmayı bildiklerini, ilkelerine ters düşen bu gelişmenin yanında olamayacaklarını ve bu yüzden teşkilat mensupları ve İl genel ve Belediye meclis üyeleri ile birlikte mensubu olmaktan şeref ve onur duydukları partilerinden üzülerek istifa ettiklerini ifade etti.

Başkan Yılmaz basın açıklamasında genel merkeze şu soruları yöneltti:

  • Partiye geçişi kesinleşen belediye başkanı madem partiye alınacaktı. Neden seçimlerde aday gösterilmedi teşkilatın bölünmesine sebep olundu?
  • Usül olarak istişare edilmesi, teşkilatı bu sürece dahil ederek sonuçlandırılması doğru bir yöntem değil miydi?
  • Partimizin ilkelerine, davasına sahip çıkmış oy vermiş insanımızın oylarının ve samimiyetinin hiç mi değeri yok?

Başkan Yılmaz basın açıklamasının devamında, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ve sonrası ilçemizde yaşanan ve gelişen siyasi durumu değerlendirerek, “bu ülkeye 18 yıldır hizmet eden, emin adımlarla hareket eden, vizyonu ve misyonuyla koyduğu hederlerle kitleleri ardından sürükleyen Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve partimizin, yapılan ve yapılmakta olan hatalar yüzünden kan kaybına uğratılmasını ve uğramasını üzüntüyle takip etmekteyiz” ifadelerinde bulundu.

“Basın ve sosyal medya üzerinden yapılan acımasız eleştirileri hak etmedik.”

Teşkilatlanmada sandığa varana kadar teşkilatlanmanın ne denli önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “teşkilatları sadede seçimlerde çalışanlar olarak görülmesi, sonrasında görüşlerinin bir anlam ifade etmediği anlayışını anlamakta güçlük çekiyoruz. Geçmişte olduğu gibi bizden önceki yönetimlerin ve tabanın, bugünde aynı şekilde sesine kulak vermeyerek tamiri mümkün olmayan yaralar açmıştır, açmaya da devam etmektedir. Dün burada, mevcut yönetimin fesih edilerek yeniden yönetim oluşması kararı dahil, aday belirleme sürecinde de bir irademizin olmamasına rağmen; Gerek şahsıma ve gerek teşkilatımızın her kademesinde görev yapan arkadaşlarıma basın ve sosyal medya üzerinden yapılan acımasız eleştirileri hak etmedik. Bizler bu zor dönemde davamıza sahip çıktık, bu kadar gürültünün ve kopartılan fırtınanın içerisinde partimizin kapısını açık tutarak, ışığını yakarak görevimizi yapmaya çalıştık. Tartışmadan uzak durduk suskunluğumu he gün bir arada olduğumuz ve olacağımız arkadaş ve dostlarımızı siyasete malzeme etmemek içindi. Hiç kimse ile şahsi bir meselemiz olmadı olamazda, eksiklerimiz hatalarımız olabilir ancak hiçbir zaman egomuzla hareket etmedik, ben merkezli olmadık. Yalan üzerine siyaset yapmadık, menfaat ve çıkar gözetmedik. Dik durduk, diklenmedik doğru bildiğimiz neyse söylemekten ve savunmaktan geri durmadık. Dün duruşumuz neyse bugün de aynı duruşu sergiledik. Bizler itaati liderimize bildik, kişilere indirgemedik” ifadelerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam