AK PARTİ SEÇİM STARTINI VERDİ

AK PARTİ SEÇİM STARTINI VERDİ

Hedef 2 Milletvekili

Milletvekili adaylarının partililere seslendiği toplantıda İl Başkanı Kadir Bayrak, Belediye Başkanı Selim Yağcı ile Milletvekili Fahrettin Poyraz'da salondakilere hitap etti.

 

Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Kadir Bayrak yaptı. 10 Şubat’ta başlayan seçim sürecinin dün itibariyle yeni bir kulvara girdiğini belirten Bayrak bundan sonra tek hedeflerinin olduğunu, Bilecik’ten iki milletvekili çıkarmak için çok çalışmaların gerektiğini ifade ederek şunları aktardı:

 

“Seçim sürecimiz dün itibariyle yeni bir kulvara girmiş bulunuyor”

“İl Başkanı seçildiğimizden bu güne hiç İl Danışma toplantısı yapmamıştık. Seçim sonrasına kadarda yapmak mümkün gözükmüyor ama böyle bir ilkle başlamış olmaktan duyduğum gururu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu heyecandan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 10 Şubat’ta başlayan seçim sürecimiz dün itibariyle yeni bir kulvara girmiş bulunuyor. Bundan sonra tek hedefimiz var. Bilecik’te bir ilki gerçekleştirmek. Kolay bir hedef mi? Evet kolay bir hedef değil, zorluğun farkındayız. Geldiğim günden beri konuşmalarımda kıssalar anlatıyorum, bu mevzu ile ilgili de bir kıssa anlatmak istiyorum. Bir evliyaya, bir büyüğe geliyor birisi. Diyor ki “Allah bir deliği bir iğne deliğinden geçirebilir mi?” Veli ne desin. “Elbette geçirir” diyor. İşgüzar diyor ki “Deveyi küçültür, iğnenin deliğini mi büyültür?” Veli buyuruyor ki “Allah arzu ederse ne deveyi küçültür ne de iğnenin deliğini büyültür ama yine geçirir” Biz 2-0 hedefi koyduk mu kendimize zor mu zor ama Allah’ı razı edebilirsek bütün kapılar açılacak ben buna inanıyorum. Bir de bize bir seçim taktiği lazım. Bundan 2 hafta önce Ankara’ya gittiğimizde Ar-Ge başkanımız Ekrem Erdem beyin başkanlığında bir toplantı tertip edilmişti. Kadın kollarımızdan, gençlik kollarımızdan, il yönetimimizden arkadaşların iştirak ettiği bu toplantıya sayın Başbakanımız konuşmacı olarak katıldılar.

 

“Seçime adapte etmek adına bir teklifim var”

 Orada bizim şahsımızda bütün teşkilatlara bir talimat verdiler. Dediler ki sayın Başbakanımız. “Bundan sonra talimat veriyorum. Toplantılarımızın öncesinde veya sonrasında en az 15 dakika bir kitap tespit edeceğiz ve okuyacağız.” Bu Başbakanımızın talimatı. Ben de bu talimattan hareketle bunu biraz güncellemek, seçime adapte etmek adına bir teklifim var. Hem de bir seçim çalışması olması anlamında. Öyle zannediyorum ki hepinizin evinde bir siyer kitabı vardır. Bu siyer kitabı Peygamberimizin hayatını anlatan kitap. Bugünden itibaren yaklaşık 60 günümüz var 7 Haziran’a. Bu siyer kitapları tahmin ediyorum 600 sayfa. 600 sayfayı 60 güne bölersek günde 10 sayfa eder. Seçim çalışmasına çıkmadan önce sizlerden rica ediyorum. Bu kitaptan günde 10 sayfa okuyalım.Peki bu okumanın bize seçim çalışmalarında ne gibi faydası olacak? Olacak arkadaşlar. Birileri iletişim, kişisel gelişim adına emin olun kucak dolusu paralar döküyorlar. Benim size tavsiyem bedava. Biz orada kitabı okuyacağız. İlk 10 sayfayı okuyacağız ondan sonraki gün sahaya çıktığımızda o okuduğumuz orada kalmayacak uygulayacağız. Neyi uygulayacağız? Allah resulünün insanlarla olan iletişimini okuyacağız.

Son söz olarak şunu söylemekte fayda var. Geldiler dediler ki ne istersin? Bırak bu iddiadan vazgeç. Ne dedi bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz davamdan dönmem. İşte size usul.  Bu salondaki şuan ki heyecan inşallah 7 Haziran’da sandıklara da yansıyacağını ümit ediyorum, inanıyorum. Bu düşüncelerde hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah’a emanet olunuz.”

 

İl Başkanı Kadir Bayrak'ın ardından konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı ise AK Parti kadrolarının başkalarının hayal edemediği işlere imza attığını belirterek, AK Parti kadrolarının sorumluluklarının büyük olduğunu ifade etti. “Siyasette rekabet olmadan olmaz, yarışma zamanını, barışma zamanını ve çalışma zamanını iyi bilmeliyiz” diyen Yağcı şu ifadelere yer verdi:

 

 

“Yeni bir mola, yeni bir başlangıç 7 Haziran 2015’te olacak”

“Medeniyet yolculuğu kervanının gerçekten neferleriyiz. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ahmet Davutoğlu’nun yol arkadaşlarıyız ve milletimiz 2001 yılında bu medeniyet yolculuğunu bizlere emanet etti. Bu anlamda üzerimizdeki mesuliyetimiz son derece ağır. Allah’a çok şükürler olsun ki bu teşkilatlar bu zamana kadar bu liderlerin yol arkadaşlığını layıkıyla yerine getirdiler. Tabi ki bu yolculuğun dinlenme alanları vardır. Bundan önce ana istasyonda durduk. Milletimizin verdiği sinerjiyle, enerjiyle aracımıza yakıtlarımızı doldurduk ve önümüzdeki süreç içerisinde bu enerjiyle alabildiğimizce hız aldık. Nerelere geldik? İşte 2001 yılı, 2002 yılı Türkiye’sini düşündüğümüzde, bugüne baktığımızda yolculuk dedik, medeniyet yolculuğu dedik. Sadece yollara baktığımızda dahi nereden nereye geldiğimizi en güzel örneğini sergileyebiliriz. İnşallah yeni bir mola, yeni bir başlangıç 7 Haziran 2015’te olacak. Buradan biz bu molada, bu medeniyet kervanının neferleri olarak, o kadar çok çalışmalıyız ki aracımızın depolarını tıka pasa doldurmalıyız. Bilecik’te bize 2 düşüyorsa 2 almalıyız, 3 düşüyorsa 3 almalıyız, üzerimize ne düşüyorsa onu yapmalıyız.

 

“Siyasetin mayası rekabet suyuyla karılmıştır”

Siyasette rekabet olmadan olmaz. Ben bu siyasete başladığım günden itibaren hep şunu dedim. Yarışma zamanını, barışma zamanını ve çalışma zamanını iyi bilmeliyiz. Evet partimiz içerisinde geçen bir süreç yaşadık. Bu bizlerin parti içerisinde, bu güzel yolculukta bayraktarlık yapmak için bir yarışma zamanımızdır ve bu bayraktarlığı yapacak arkadaşlarımızı genel merkezimiz belirledi. Ben Ak Partiliyim diyen, gönlünde Ak Parti sevdası olan bu millete hizmet sevdası olan herkesin bundan sonra bu karar doğrultusunda barışı sağlayarak sonuna kadar çalışması lazım. İşte barışma zamanı ve tabi ki bu anlamda yarışma, barışma ve aynı zamanda başarı zamanını iyi belirlemeliyiz. Onun için u davada, yolda yarışan arkadaşlarımızdan hani derler ya “mağlupta galiptir”. Onun için bu yarışa giren tüm arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum, bundan sonra da hayatlarında, yarışlarında her zaman başarılar diliyorum.”

 

 

Belediye Başkanı Selim Yağcı'dan sonra söz alan isim ise Milletvekili Fahrettin Poyraz oldu. Poyraz, 2002 yılından bu yana AK Parti’nin icraatlarını anlatarak, hatırlatmalar yaparak Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yatırımların AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını ifade etti.  AK Parti'nin çok zor günlerden ve süreçlerden geçerek, 13 yıldır iktidarda olduğunu ifade eden Poyraz  “İnsanın olduğu yerde sorunda vardır çözümde vardır. Çözümün adresi bellidir. Bizim işimiz zor değil buna inanın. AK Parti üyeleri olarak, AK Partili olmayan bir kişinin oyunu alalım başka bir şey istemiyorum. İcraatlarımızı anlatarak bir oy alalım, işimiz bu kadar basit. Kendimize inanacağız, güveneceğiz ve çalışacağız" ifadelerini kullandı ve şunları aktardı:

 

“Başka siyasi parti şu kürsüye çıkıp bu konuşmayı yapamaz”

Bu ekip Allah’ın izniyle 2002’den beri üstlendiği sorumluluğu hem ilimizde, ilçelerimizde hem de ülkemizin genelinde hem de tüm dünya genelinde bir hakkı yerine getirmeye çalıştık. Başka siyasi parti şu kürsüye çıkıp bu konuşmayı yapamaz. Biz çıkıp Milletvekili olarak, Belediye Başkanları, teşkilat mensubu arkadaşlarımız olarak göğsümüzü gere gere şöyle söyleyebiliriz. Bizim Başbakanımız, bizim Bakanlarımız, bizim Belediye Başkanlarımız, bizim İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız diye başlayan cümleleri kurabilecek tek parti var bu ülkede o da Ak Parti.  Bir kere bu gücümüzün farkında olmamız lazım. Zor dedi arkadaşlarımız. Arkadaşlar biz ne zorluklar atlattık, ne badireler atlattık bu ülkede. Bir tarafta Ak Parti bir tarafta diğerleri. Biz ne zorluklar atlattık, Cumhurbaşkanlığı seçimine girdik. Yine aynı şekilde sayın kurucu Başkanımız, Genel Başkanımız o gün muhtar bile olamaz dedikleri kişi ne oldu? Cumhurbaşkanı oldu.

Devlet isi yani böyle kuru, kişisel hedefleri olan insanlara teslim edilecek kadar gayri ciddi bir şey mi? Ak Parti kadroları olarak o yüzde 7 bin enflasyonların olduğu, faizlerin yüzde binlere fırladığı dönemlerde 3 ay sonra emeklinin maaşını ödeyemeyeceğimizin bile tartışmalı olduğu günlerde, fırtınalı günlerde başta  Kurucu Genel Başkanımız, kaptan olarak oturdu, gemiyi aldı fırtınalardan. Şimdi bu adam diyor ki Bana bir inanın. Ya sen bir kere yürü bakalım, bir geçmişine bakalım, yürüyüşüne bakalım. Geçmişine bakarsak sana biz bir tane Genel Müdür olarak SSK’yı vermişiz batırmışın, sen istiyorsun Türkiye’yi bunu da batıracaksın. Öyle mi?

Bir kere ham hayal. Sayın Başbakanımız da söyledi, gel çok hevesin varsa dedi 23 Nisan’da sana vereyim, gel dur bir gün.

 

 “AK Partili olmayan bir kişinin oyunu alalım başka bir şey istemiyorum”

“Bizler vekil seçildikten sonra sadece Bilecik için çalışmayacağız. Bizim daha büyük sorumluluklarımız var. Yeniden büyük medeniyetimizi inşa etme sorumluluğumuz var. Bu arkadaşlarımız Allah'ın izni ile bunu yapabilecek güce ve birikime sahip. Uzun yıllar her ikisi de Bilecik'te marka olacak isimler. İnsanın olduğu yerde sorunda vardır çözümde vardır. Çözümün adresi bellidir. Bizim işimiz zor değil buna inanın. AK Parti üyeleri olarak, AK Partili olmayan bir kişinin oyunu alalım başka bir şey istemiyorum. İcraatlarımızı anlatarak bir oy alalım, işimiz bu kadar basit. Kendimize inanacağız, güveneceğiz ve çalışacağız" dedi.

 

“Yardımlar en geç Pazartesi günü dağıtılmaya başlanacak”

Diğer yandan Poyraz, Orta Sakarya Vadisi'nde seraları zarar gören çiftçiler için yapılan 6 milyon liralık yardımın yakın zamanda mağdur çiftçilere dağıtılacağının müjdesini de vererek en geç Pazartesi günü yardımların dağıtılmaya başlanacağını vurguladı.

 

Son olarak AK Parti Birinci Sıra Milletvekili Adayı Halil Eldemir kürsüye gelerek konuşmasını yaptı.  Eldemir AK Parti'nin ilk kurulduğu yıllarda hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyleyerek yola çıktığını ifade ederek hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını belirtti.  AK Parti icraatlarından bahseden Eldemir, hedeflene ulaşmak için daha yapılacak birçok şeyin olduğunu kaydetti. 7 Haziran seçimlerinin bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, 400 milletvekili çıkarmak için çok çalışacaklarını söyledi.  AK Parti Birinci Sıra Milletvekili Adayı Halil Eldemir devamında şu sözlere yer verdi:

 

“Bugün buradan, bu coşkulu teşkilatımızın içerisinden Yenipazar’ımızı, Gölpazar’ımızı, Osmaneli’ni kalpten selamlıyorum ve bugün Söğüt’ümüzü, İnhisar’ımızı, Bozüyük’ümüzü, Pazaryeri’mizi, Bilecik’imizin merkezini yürekten selamlıyorum. Bu davada bugüne kadar hizmet etmiş, ahrete irtihal etmiş, ismini anamadığımız, ama hiçbir zaman unutmadığımız Osmaneli Belediye Başkanımız Selahattin Çetintaş’ı, Yenipazar Belediye Başkanımız Cengiz Arıkan başkanımızı, İl Genel Meclisi üyelerimizden Osmaneli İl Genel Meclisi Üyemiz Vedat ağabeyimizi ve teşkilatımızdan ahrete irtihal etmiş olan bütün dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Bugün itibariyle genel merkezimiz bizlere bir sorumluluk, bir emanet yükledi. Bu emaneti bizlere yükleyinceye kadar, aday adaylığı müracaatından bugüne kadar bizlerle birlikte tatlı bir rekabet, bir hizmet yarışının içerisinde olan aday adayı arkadaşlarıma centilmen davranışlarından dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Bu görevi bizlere verme noktasında siz teşkilat mensuplarımızın temayülleriyle, sivil toplum kuruluşlarımızın temayülleriyle, genel merkez mülakatlarımızla, Bilecikli hemşehrilerimizden kamuoyu araştırmalarıyla bu süreci tamamlayarak bizlere bu konuda destek veren tüm teşkilat mensuplarımıza, Bilecikli hemşehrilerimize, parti büyüklerimize, sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ediyorum.

 

“Artık hiçbir şey eskisi gibi değil”

2001 yılında partimiz kurulduğunda yola çıkarken bir şey demiştik. Söylediğimiz şey kısaca şuydu. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Geride bıraktığımız 13 yılda gerçekten artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Sağlığından eğitimine, turizminden enerjisine, ekonomisinden sanayisine, Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Yeni dönemde inşallah bugüne kadar yapılanlar bundan sonrada daha ileri gidecek ve ülkemizi 2023’lere, 2053’lere, 2071’lere ulaştırmak ve dünyada lider ülke Türkiye yapabilmek için hep birlikte çalışacağız, çaba göstereceğiz, gayret göstereceğiz ve bu dava uğrunda enerjimizi hiç tükenmeden çalışmaya gayret edeceğiz.

 

“400 milletvekili çıkarmak için çok çalışacağız”

“Bu miller her türlü uç düşünceye evet der ama ihanete asla evet demez. Güçlü Türkiye için hedeflerimiz var. Cumhurbaşkanımız 400 vekil istiyorum diyor. Biz Bilecik olarak üzerimize düşeni yapabilmek için parlamentoda Bilecik'i temsil etmemiz lazım. Bunun için gayret göstermemiz lazım. Bilecik'te adım atılmadık yer bırakmamamız lazım. Her yeri adım adıma gezerek bugüne kadar yaptıklarımızı bundan sonrada yapacaklarımızı anlatacağız. Bilecik'ten iki milletvekili alacağız. Bu amaca ulaşacağız. Sayın milletvekilimiz Fahrettin beye üç dönem Bilecik milletvekilliğini Bileciklilerin başını önüne eğdirmeden, tertemiz alnının akıyla tamamladığı için teşekkür ediyorum. Allah bize de nasip ederse kendisi gibi çalışarak, Bilecik'imize, Türkiye'mize hizmet edeceğiz” dedi.

Konuşmalardan sonra İl Başkanı Kadri Bayrak tarafından Milletvekili Fahrettin Poyraz'a plaket takdim edildi, basın mensuplarına el ele poz verilerek toplantı son buldu.     

CANER ALKAN

 

     

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam