AK Parti Temayül Yoklaması Yaptı

AK Parti Temayül Yoklaması Yaptı

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen temayül yoklaması sırasında gazetecilere açıklama yapan AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Genel Merkez’in belirlediği usul çerçevesinde büyükşehir ve il merkezlerinde belediye başkanlarıyla ilgili olarak teşkilatların görüşünü öğrenme noktasında bir temayül yoklaması yapıldığını söyledi. Poyraz, “Burada il ve ilçe belediye başkanları hakkında teşkilatlarımızın görüşü soruluyor. Mevcut belediye başkanı varsa eğer belediye başkanı arkadaşlarımızın teşkilatlar tarafından nasıl değerlendirildiği anlaşılmaya çalışılıyor. Zaten  mevcut belediye başkanından memnunsa arkadaşlarımız, anket formu gibi 4-5 tane soru içeren mahiyette teşkilat temayül yoklaması yapılıyor. Belediye başkanının farklı yönleriyle değerlendirilmesi yapılıyor. Ve memnunsa zaten sorun yok, ama memnun değilse bu sefer teşkilattaki arkadaşlarımızdan sadece mevcut adaylık müracaatında bulunanlar değil, onun dışında gönlünden kim geçiyorsa, kimi AK Parti Belediye Başkanı adayı görmek istiyorsa o kişiyi önermesini formlarımızda talep ediyoruz. Burada mevcut belediye başkanımız var. Yani belediye başkanı olan yerler için söylüyorum, bu arkadaşımızın olabileceği gibi müracaat eden aday adayı arkadaşlarımızdan birisi olabileceği gibi yine teşkilatımızın ve kamuoyu yoklaması sonucu öne çıkacak olan bir başka aday arkadaşımızın da belediye başkanı adayı gösterilmesi söz konusu. 
Bu çalışmalar tamamladıktan sonra Genel Merkezimizden gelen heyet, çalışmaları alacak ve Genel Merkezimizde Bilecik dosyasını hazır hale getirecekler. Daha sonra Bilecik’teki kamuoyu araştırmaları da dosyaya yüklenecek. Milletvekili olarak bizim ve il başkanımızın görüşleri alınacak. Sayın başbakanımızın başkanlığında oluşan heyet, bütün verileri değerlendirmesi yapıldıktan sonra da Aralık ayı içerisinde de Bilecik ve ilçelerimizdeki adaylarımız netleşir.” diye konuştu.     
 AK Parti Ankara Milletvekili Reha Denemeç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök ve AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ile Genel Merkez yetkililerinin de yer aldığı temayül yoklamasında, toplam 475 delege merkez ve ilçe belediye başkan aday adayları için oy kullandı.
AK Parti'den Bilecik ve ilçelerinde belediye başkanlığı için 32 aday adayı başvuru yapmıştı. ZEYNEP KILBAHRİ
 
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam