AK PARTİ VE MHP HANGİ KONUDA ANLAŞTILAR?

AK PARTİ VE MHP HANGİ KONUDA ANLAŞTILAR?

İl Genel Meclisi Aralık Ayı toplantıları sona erdi. Altı gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı birleşimde Ak partili Meclis üyeleri ile MHP’li Meclis üyelerinin SYDV(Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı)Mütevelli heyetinde 2016 yılında görev yapacak hayırsever vatandaşların isimlerinin belirlenmesinde uzlaştıkları görüldü.

CHP’li üyeler Turgay Yılmaz ve Hikmet Turhan’ın çekimser oy kullandıkları gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

CHP’li Üyeler Çekimser Oy Kullandı

Buna göre Bilecik merkez SYDV Mütevelli heyetinde yine Şükrü Selöz ve Arfettin Palacıoğlu görev alacaklar. Bilindiği gibi Şükrü Selöz Ak Parti Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunurken, Arfettin Palacıoğlu’nun kızı Edibe Bekin de Ak Parti Belediye Meclis üyesi olarak görev yapıyor. İlçeler dahil belirlenen SYDV Mütevelli heyetinde görev alacak isimlerin belirlenmesinde Ak Parti ile MHP’li İl Genel Meclis üyelerinin uzlaşmaları ve aynı isimler üzerinde mutabık kaldıkları dikkatlerden kaçmazken, CHP Gölpazarı Meclis üyesi Turgay Yılmaz neden çekimser kaldıklarını ifade etti. Yılmaz; herkesin bir siyasi görüşü olabileceğini ancak bir siyasi partinin yönetim kurulunda görev yapan isimlerin de hayırsever vatandaş olarak görev yapacak olmasının etik olmadığını söyledi.

Ödenek olmadığı için 2016 yılına devredildi

Diğer görüşülen gündem maddelerinde Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün köy içi altyapıları, içme suları,  sulama yatırımlarının 2015 yılı yatırım programının revize edilmeleri talebi görüşüldü. İl Genel Sekreteri Halis Nalbant konu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Nalbant 2015 yılında yapılamayan işlerin 2016 yılında devredildiğini bu işlerin yine de 2016 yılı yatırım programında görüşüleceğini belirtti. 116 işten yaklaşık 20 işin devir olduğunu diğer yandan köylerin kanalizasyonun %80’inin tamamlandığını ancak foseptik konusunda geride olduklarını ifade etti. Bunun nedeninin ise yönetmelik gereği nüfusu 200’ün altında olan köylerde doğal arıtma zorunluluğunun bulunmadığını vurgulayan Nalbant bahse konu yatırımların ödeneği olmadığı için 2016 yılına devredildiğini kaydetti. Ayrı ayrı oylanan maddeler oy birliği ile kabul edildi.

 

Yenipazar – Gölpazarı yollarını Komisyonlar İnceleyecek

Gündemin 4.’üncü maddesi Yenipazar İlçesi Eskipazaryolu Sürüm Deresi üzerine köprü yapımı talebiydi. Madde hakkında söz alan önerge sahipleri Necati Keser ve Osman Varolu bahse konu yolun biran önce yatırım programına alınarak yapılmasını belirttiler. Daha sonra söz alan Gölpazarı Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ali Şenel adı geçen önergeye Türkmen Köyü’nün de ilave edilmesini teklif etti. Şenel’den sonra söz alan Gölpazarı CHP İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yılmaz verilen yazılı teklife Gölpazarı meclis üyelerinin de fikirlerinin alınarak verilmesinin daha yararlı olacağını vurguladı. Yılmaz, Gökçeler bağlantı yolunun da çok kullanılan ve işleyen bir yol olduğunu aynı teklife bu bağlantı yollarının da eklenmesinin uygun olacağını ifade etti. Görüşülen madde oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Buna göre teklif edilen güzergahlar komisyonlar marifetiyle incelenerek maliyet hesabı da çıkarılacak.

Bitirilen işler, ilave işler ve 2016 yılına aktarılacak işler görüşüldü

Gündemin görüşülen diğer maddesinde Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2015 yılı çalışma programında bitirilen işler, ilave işler ve 2016 yılına aktarılacak işler görüşüldü. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant meclis üyelerine bilgi verdi. Madde meclis üyelerince oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı Ocak ayı birleşimlerinde görüşülmek üzere sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam