Ak Parti vekilliğine 2 yeni aday adayı daha katıldı

Ak Parti vekilliğine 2 yeni aday adayı daha katıldı

Ak Parti İl Başkanlığında aday adaylığını resmen açıklamak için bir araya gelen Serkan Karakoyun ve Hasan Kan basın açıklaması yaparak aday adaylığı başvurularını açıkladı.

Engelli kadrosundan bir vekil aday adayı

Engelli kadrosunda milletvekilliği aday adaylığına başvuran Hasan Kan, bir konuşma yaptı. Heyecanına yenik düşerek konuşmakta güçlük çeken Kan’a açıklamasında İl Başkanı Kadir Bayrak yardımcı oldu. Kan’ın açıklamasını okuyan Bayrak, “Kardeşimiz 1982 yılında Ergani’de doğmuş. Babası emekli köy korucusu. Annesi ev hanımı. Salihli Köyü İlkokulu’ndan mezun olmuş. Askerliğini 2003 yılında izmir’de yapmış. 2006-2009 yılında Bilecik’te bir firmada çalışmış. Hala daha Granitaş firmasında çalışmaya devam ediyor. Medeni cesaretinden ötürü ben kendisini tebrik ediyorum.”dedi.

“Yeni Türkiye’ye tüm enerjim ile hizmet etme arzumdur”

Aday adaylığını açıklayan diğer isim olan Niyazi Serhan Karakoyun, “Öncelikle bana ilham veren ecdadımız ertuğrulgazi şeyh edebali dursun fakıh ve isimleri saymakla bitmeyecek muhterem zatların yaşadığı yere ve elbetteki yeni Türkiye’ye tüm enerjim ile hizmet etme arzumdur.”dedi.

Karakoyun şöyle konuştu:

“ Merhum şoför bir baba, ev hanımı bir annenin 3. ve son evladı olarak 1983 yılında dünyaya geldim. İlk orta ve lise öğrenimimin tümünü Söğüt’te tamamladım. 2002-2006 yıllları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim gördüm. Akabinde 1 yıllık avukatlık stajımı İzmir barosuna bağlı olarak tamamladım.

2008 yılında askerlik hizmetimi Bolu askerlik şubesinde yedek subay olarak ifa ettim.

2009 yılından beridir de Söğüt ilçesinde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Ak Parti ile ilk bağım 14 ağustos 2001 tarihinde yani partimizin kuruluşu ile birlikte gönül bağı olarak kuruldu. istifam gerçekleşmeden önce de söğüt ilçe başkanlığında siyasi ve hukuk işleri başkanlığı ve ilçe başkanlığı yardımcılığı görevlerinde bulundum.

Neden milletvekili aday adayı olduğum hususunda ise birden fazla sebebim bulunmaktadır.Öncelikle bana ilham veren ecdadımız Ertuğrulgazi, Şeyh Edebali, Dursun Fakıh ve isimleri saymakla bitmeyecek muhterem zatların yaşadığı yere ve elbetteki yeni Türkiye’ye tüm enerjim ile hizmet etme arzumdur.

Diğer bir nedenim ise mesleki manada bir çok kişi ve kurumun hali hazırda vekilliğini yapmaktayım. Milletimin de vekillliğini de yapma şerefine nail olmak istiyorum. Milletimizin sorunlarına bu güne kadar edindiğim bilgi ve tecrübe yapmış olduğum tetkikler neticesinde faydalı olacağımı düşünüyor olmam da millet vekili olma istediğimi pekiştirmektedir.

Öte yandan elbetteki ömrü veren allahın hikmeti sual olunmaz fakat tek devlet yolunda hizmet edebileceğim ve enerjimin tümünü milletime ayırabileceğim uzun zamanımın olduğu düşüncemdir.

Bu noktadan hareketle ve mensubu olduğum Ak Parti’nin siyasi anlayışı , genç nesile vermiş olduğu önem, insanlar arasındaki statü farkının olmaması beni bu başvurudda bulunma konusunda ziyadesi ile cesaretlendirmiştir.

Almış olduğum bu cesaretin üzerine yakınlarımla yapmış olduğum istişareler neticesinde de milletvekili aday adaylığı için başvurma kararı aldım.

Milletvekili adayı olmak maksadı ile başvurmuş diğer dava arkaşlarım ile her ne şart altında olursa olsun yani şahsımı aday olarak belirlerler veya belirlemezler yolumuzun bir ve uzun olduğunu belirtmek isterim.

Zaman doğup doyduğum topraklara,vatana borcunu ödeme, hizmet zamanıdır.Vatanımız için hayırlı olmasını temenni eder, herkese beni dinlediği için teşekkürü bir borç bilirim.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam