AK PARTİ’DE ADAYLAR AÇIKLANIYOR

AK PARTİ’DE ADAYLAR AÇIKLANIYOR

AK Parti, 2019 Mart ayında yapılacak olan seçimler için aday tanıtım toplantısını Cumartesi günü saat: 14.00’da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceği öğrenildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada cumartesi günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir tanıtım toplantısı düzenleneceğini, burada Ankara, İstanbul, İzmir dahil olmak üzere yaklaşık 40 seçim bölgesindeki adayların ilan edileceğini belirtmişti.

AHaberin’in haberine göre İstanbul’da Binali Yıldırım, Ankara’da Mehmet Özhaseki isimleri kesinleşti. Diğer illerdeki iddia edilen aday isimleri şöyle; Antalya Menderes Türel, Gaziantep Fatma Şahin, Konya Halil İbrahim Altay, Denizli Osman Zonan, Kırşehir Yaşar Bahçeci, isimleri görevlerine devam edeceği belirtildi. İzmir için Eski Bakan Nihat Zeybekçi’nin ismi konuşulurken, Samsun’dan Eski Bakan Mustafa Demir, Düzce’den eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hatay’dan eski Milletvekili Mehmet Öztürk, Sivas’ta Hilmi Bilgin, Bolu’da Fatih Metin, Ordu’da Hilmi Güler, Diyarbakır’da ise Mehti Eker ve Nihat Hatipoğlu’nun isimleri öne çıktığı belirtildi. Bursa’da ise Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile eski Milletvekili Hüseyin Şahin’in isimleri görüşülüyor. Şanlıurfa’da Zeynel Abidin Beyazgül konuşulurken Kocali içinde Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın ismi kesin gözüyle bakılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam