• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti’den Başkan Şahin’e Sert Eleştiri

AK Parti’den Başkan Şahin’e Sert Eleştiri

Bilecik AK Parti Belediye Meclis üyeleri Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in, “göreve geldiğinden beri tek icraati AK Parti Belediyeciliğini eleştirmek, kendisi haftanın 2-3 günü şehir dışında.” dedi.

Belediyeye alınan işçi sayılarına da değinen AK Parti Belediye meclis üyeleri düzenlediği Basın açıklamasında 40 kişi alındı diyor fakat 130 üzerinde işçi girişi yapıldığını söyledi.

AK Parti Meclis üyeleri KPSS şartı aranır denmesine rağmen hiçbir kriter olmadan CHP Gençlik Kolları Başkanı ve yönetimlerde bulunan kişilerin alındığını belirtti.

AK Parti Belediye Meclis Üyeleri yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “

Başkan Şahin Haftanın 2-3 Günü Şehir Dışında

Belediye Başkanı Bilecik ile ilgili yapacak çok işlerinin olduğunu söylemektedir. Görünen odur ki haftanın 2-3 gününü şehir dışına giderek başkan vekiline vekalet bırakan , geldiği günden beri 2-3 sefer yurt dışı programı düzenleyen Seyyah Başkanın bu yapılacak işlere nasıl zaman ayıracağı merak edilmektedir.

Belediyede 40 Kişi Alındı Diyor Belediyeye Alınan İşçi 130 Kişi Üzerinde

Temmuz ayı meclis toplantısında AK Parti grubu tarafından meclis başkanlığına verilen soru önergesine cevaben devlet memuru sözleşmeli ve belediye şirketleri dahil olmak üzere toplamda 68 kişinin belediye bünyesinde işe başladığını bildirirken 25 personelin işe başlamak üzere işlemlerinin sürdüğünü beyan etmiştir. Belediye başkanı basın açıklamasında alınan kişi sayısının 40 kişi olduğunu beyan etmektedir. Bu günlerde belediyeye alınan işçi sayısının 130 kişi üzerinde olduğu bilinirken yapılan açıklamalar ve mecliste tutanaklarına geçen açıklamalarla çelişmektedir, dolayısıyla doğru değildir.

TYP kapsamında işe alınan çalışanlar beden işçisi olarak Bilecik’imize hizmet etmekteydi, çalışanların maaşı, SGK primleri, vergileri işkur üzerinden ödenmekte olup Bilecik belediyesine hiçbir külfeti bulunmamaktaydı. Görünen odur ki şu anda işe alınanların birçoğunun beden işçisi olarak değil de masa başı personeli olarak çalışmak üzere, KPSS şartı aranır demenize rağmen hiçbir kriter olmadan aralarında CHP il gençlik kolları başkanlığını sürdürürken, Gençlik kolları başkanı ve yönetimlerde bulunan kişilerin olduğu, alınan kişilere herhangi bir şart aranmaksızın kişilere özel iş üretmeye çalışıldığı görülmektedir.

Bu çelişkili ifadelerinizle milletin aklıyla alay mı ediyorsunuz?
Başkanın görevini sürdürdüğü 6 aylık süreçte toplamda 36 milyon TL ödeme yaptığı ve %27 oranında tasarruf yaptığını belirtmektedir, devam eden borçlardan kaynaklı 9 milyon TL ödenek çıkarıldığında kalan 27 milyon TL harcamanın ortada gözle görünen herhangi bir yatırım yokken bu paranın nerelere harcandığı tüm kamuoyuna açıklanmalıdır.

Tek İcraatı AK Parti Belediyeciliğini Eleştirmek

Kamuoyu tarafından bilinmelidir ki, tek icraatı geldiği günden beri AK Parti belediyeciliğini eleştirerek prim yapmaya çalışan ve her fırsatta ortada icraat olmaksızın karşılaştırma gereksinimi duyanlar bilmelidir ki 2018 yılının aynı döneminde 20’ye yakın farklı şantiyede Bilecik’imize hizmet için çalışmalar yürütülmüştür. AK Parti Belediyeciliği dönemi ile yapılan bu karşılaştırma hiçbir çalışma yapılmadan tasarruf mu yoksa israf mı olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Basiretsiz siyaset anlayışı ile Hemşehrilerimizi oyalayarak gün geçirmeye ve vatandaşlarımızın zekası ile dalga geçmeye hakkınız yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam