Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
AK Parti’den Bilecik ve İlçelerinde 32 Aday Adayı Başvurusu Oldu
Sosyal Medyada Paylaş
5 Kasım 2013
admin

AK Parti’den Bilecik ve İlçelerinde 32 Aday Adayı Başvurusu Oldu

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, 30 Martta yapılacak Mahalli İdareler yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı için merkez Belediye Başkanlığına mevcut Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın yanı sıra iş adamı Atıf Bilir, Yeminli Mali Müşavir Münir Şahin, İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı İbrahim Yılmam ve Ankara Bilecikliler Derneği Başkanı Üzeyir Yıldırım ile iş adamı Orhan Şişman aday adaylığı için AK parti Bilecik İl Başkanlığına başvuruda bulundu. Merkez Vezirhan Belde Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkanı Yusuf Fidan ve Bayırköy Belde Belediye Başkanlığı içinde mevcut Belediye Başkanı Mustafa Yaman aday adayı oldu.  

Bozüyük İlçe Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkan vekili Fatih Bakıcı, Darıca Belediye Başkanlığından emekli Mustafa Aydemir Ertaş, Dodurga Belde Belediye Başkanlığı için de Selim Tuna ve Osman Güçlü aday adaylıkları için başvuru yaptı.

Gölpazarı Belediye Başkanlığı'na önceki dönemde Doğru Yol Partisi'nden belediye başkanı olan İsmail Uzmay, avukat Semih Yavuz, Ekrem Kiraz, İbrahim Cebeci ve Remzi Öndersev müracaat etti. 

Osmaneli İlçe Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak mevcut Belediye Başkanı Mehmet Isıkan'ın yanı sıra il genel meclisi üyesi Hayati Kaba, 2002 genel seçimlerde milletvekilliği için aday adayı olan Alparslan Üçyıldız, İlçe Milli Mğitim Müdürlüğü görevinden istifa eden Erhan Döş ve emekli Muammer Yılmaz ile esnaf Murat Kaya, İlçe Başkanlığına adaylık dilekçelerini teslim etti. 

Pazaryeri İlçe Belediye Başkanlığı'na mevcut Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ile belediye meclis üyesi İbrahim Kulaklı, esnaf Seyhan Akıncı ve emekli Seçim İşleri Müdürü Naci Bayrak, başvuru dilekçelerini İl Başkanı Muhsin Turan'a dilekçelerini verdi. Söğüt Belediye Başkanlığına ise mevcut Belediye Başkanı Osman Güneş, aday adaylığı için İlçe Başkanlığına başvuruda bulunmazken, belediyelikten düşen Çaltı Belde Belediye Başkanı Osman Yılmaz aday adayı oldu. 

Yenipazar İlçe Belediye Başkanlığı'na da mevcut Belediye Başkanı Cengiz Arıkan ile belediye meclis üyesi Zafer Atılgan olurken, İnhisar İlçe Belediye Başkanlığı içinde mevcut Belediye Başkanı İsmail Canbaz ve esnaf Osman İşleten aday adayı için başvuruda bulundu. 

Ak Parti İl Başkanlığı Teşkilat Başkanı Nevzat Taşkesen, yaptığı açıklamada, aday adayı başvuru sayısının fazla olmasının partinin zenginliği olarak gördüklerini ifade ederek, "AK Parti'ye bir teveccüh olarak görüyorum. İyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımız. İnşallah hayırlı olur. Bugün itibariyle, aday adaylarımızın müracaatlarını aldık, gerekli evrakları hazırladık ve AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Genel Başkanlığımıza gönderdik. 16-17 kasım tarihleri arasında temayülleri, kamuoyu yoklamaları olacak. Komisyondan geçtikten sonra, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla birer aday olarak bize geri dönecekler. İlimize, ilçelerimize, beldelerimize ve ülkemize hayırlı olacak ve gelecek için çalışacak arkadaşlarımızın buralara gelmesini davet ediyorum" dedi. AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım