AKARKARASU: SU DERE YATAĞINA GİRDİ  BUNUN KARŞISINDA KİMSE DURAMAZ

AKARKARASU: SU DERE YATAĞINA GİRDİ BUNUN KARŞISINDA KİMSE DURAMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili adayı Av. Faik Akarkarasu seçim kampanyası kapsamında CHP heyeti ile birlikte Basın kuruluşları ve Bankaları ziyaret etti. Ziyaret kapsamında gazetemizi de ziyaret eden Av. Faik Akarkarasu burada önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle demokrasi ve Ekonomik problemler üzerinde duran Akarkarasu konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“24 Haziran seçimi Türkiye için çok ani bir seçim oldu. Bunun temel sebebi içeride ekonominin yönetilememesidir. Ve bu süreç uzadıkça da hemen önümüzde ki 2019 yılının mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AKP nin çok ciddi düşüşü görünüyor. Bu düşüşü engellemek ve bunun ekonomi ile önünü alıp genel seçimlerde bir dengeyi tutmayı çalışıyorlar. Fakat halk bunun farkında bu kadar telaşlı, bu kadar sıkıştırılmış, bu kadar düzensiz bu kadar sistemin belirsiz olduğu, kamuoyuyla paylaşılamamış bir seçim sistemi ile seçime gidiyoruz. Burada halkı ilgilendiren konu şu 16 yılda ne yapıldı ki şimdi ne yapılacak yani 16 yıl içerisinde kim bozdu ki o neyi düzeltecek. 16 yıllık süreç içerisinde doları 5 liraya dayadılar, mazotu 6 liraya dayadılar.

Eşel mobil sistemi şu anda kamuoyu tarafından hiç bilinmeyen bir sistem mazot girdilerinde ve dövize bağlı ithal ikamesi petrol ile girdi ithal olduğu için dövize bağlı olarak artıyor. Bunun ÖTV si düşürülüyor ve ÖTV düştüğü zaman devlet tarafından sübvanse ediliyor. Bununda litre bazında maliyet hesabı bankacılık sektörü tarafından yapılmıyor. 10 milyar dolar kadar bir ÖTV desteklemesi oluyor. Tabi bu eşel mobil sistemi kaldırılacak çünkü bu sistem sürdürülebilir bir sistem değil. O zamanda geçen maliye bakanının açıkladığı üzere sıkı para politikasına girilecek hepimiz olmayan kemerlerimizi, olmayan belimize bir daha sıkacağız. Toplum bunun farkında çalışmalarımızda çok büyük teveccüh görüyoruz. Toplum kaynak israfının farkında, toplum şatafatın farkında, bunları gözlemliyor ve kararını vermiş artık. Her yerde de söylüyorum dile gelen Bilecik’te seçim’de ele gelir, sandıktan çok büyük bir sürpriz çıkacak, bunu hissediyoruz gittiğimiz yerlerde nabız bu şekilde.

Cumhuriyet Halk Partisi adına çok başarılı bir seçim dönemi geçiyor. Özellikle partimizin hazırlamış olduğu seçim bildirgesi son derece doyurucu, buradan sizin aracığınız ile tüm kamuoyuna sesleniyorum biz broşürlerimizi dağıtıyoruz, ancak tam metni chp.org sitesinden herkesin okumasını tavsiye ederim. Son derece doyurucu bir metin, birde bu seçim kampanyasında ana gövde Cumhurbaşkanlığı seçimi muharrem ince Türkiye’nin ezberini bozdu ve müthiş bir enerji ile müthiş bir coşku ile ve çok iyi enforme olarak halkımızı aydınlatıyor ve bilgilendiriyor kendisi bir demokrasi kahramanlığına soyundu.

Bizim temel ihtiyacımız demokrasi sayın ince de bunu meydan meydan anlatıyor bu ihtiyacı ekonomi ile de beraber anlatıyor. Bilecik mitinginde de gördük Bursa mitinginde de yaşadık artan ve bir çığ gibi büyüyen bir ilgi var. Ben ilk aday adaylığı konuşmamda da bizim temel görevimiz suyu dere yatağına taşımak demiştim, ve şimdi de görüyorum ki su dere yatağına girdi ve bunun karşısında kimse duramaz.”


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam