Akıl ve Zekâ Oyunları Merkez İlçe Elemeleri Yapıldı

Akıl ve Zekâ Oyunları Merkez İlçe Elemeleri Yapıldı

Türkiye genelinde tüm illerden 9-11 yaş ve 12-14 yaş grupları arası öğrencilerin katılımıyla 14-15 Nisan 2018 de Bilecik’te gerçekleştirilecek Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Yarışmaları için ilçe seçmeleri tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
Bilecik Gençlik Merkezi ‘nde gerçekleştirilen Merkez ilçe seçmelerine ilk ve ortaokulları temsilen 61 sporcu katıldı. Danışman öğretmen ve aileleri ile seçmelere katılan öğrenciler keyifli anlar geçirdiler.
9-11 yaş grubundan 3 birinci, 12-14 yaş grubundan 4 birinci olmak üzere toplam 7 öğrenci ilçe seçmelerinde dereceye girerken, bu öğrenciler;
Mangala : Ahmet Özer Tezgör Edebali Ortaokulu,
Equilibrio: Berra Tel Atatürk İlkokulu,
Q-Bitz: Ayşegül Akpınar Malhun Hatun İlkokulu,
Kulami: Abdullah Fidan TOKİ Ortaokulu,
Reversi: Emir Özdemir Murat Hüdavendigar Ortaokulu,
Pentago: Kaan Kaya Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu,
Mangala: Erdem Seven Edebali Ortaokulu.
Dereceye giren öğrencilere Strateji Geliştirme Şube Müdürü Cuma İvrendi tarafından hediye çekleri takdim edildi.

Elemelere katılan öğrencileri müsabakalar esnasında izleyen ve aileleri ile bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; öğrencilerimizi hayranlıkla izledik ve hepsinin gözlerindeki başarılı olma arzusunu görerek çok mutlu olduk dedi. Okullarımızda devam eden eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında bu tarz akıl ve zekâ oyunlarının, öğrencilerimizi dinlendirirken aynı zamanda kişisel gelişimlerine de faydalı olduğunu belirterek ailelerine de bu yönde destek oldukları için teşekkür etti. Dereceye giren ve önümüzdeki hafta ilçelerin de katılımıyla yapılacak olan il finalleri ile ilimizi temsil edecek 7 öğrencinin seçileceğini ve bu öğrencilerimizin ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirtti.

14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Bilecik’te gerçekleştirilecek olan ve Ülke çapında yapılan en büyük organizasyonlardan biri olacak “Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Yarışmaları” hakkında da bilgi veren Durmuş; Yarışmaya her ilden 7 öğrenci 2 öğretmen olmak üzere 81 ilden, 567 öğrenci ve 162 öğretmen katılacak, öğrenciler Bozüyük ve Bilecik’te ağırlanacak, ilk defa bu kadar büyük bir organizasyonun Bilecik’te gerçekleştirileceğini belirtirken, başta Vali Tahir Büyükakın olmak üzere destek veren Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu, Bilecik Belediye Başkanlığı, Bozüyük Belediyesi, Bozüyük Kaymakamlığı, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği ve Müdürlüğü Ar-Ge ekibine teşekkür etti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam