Akpınar’dan Pazaryeri ilçesine ziyaret

Akpınar’dan Pazaryeri ilçesine ziyaret

 

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, ilçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş İsmail Erdin, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Avni Özcan, il genel meclisi üyeleri Nazmi Ceyhan ve Hüseyin Ünal, AK Parti Pazaryeri ilçe Başkanı Muhsin Turan ile diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Akpınar, ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. 
Kaymakam Çağlar'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Akpınar, buradan Kalmen Tekstil fabrikasına geçti. Burada fabrika sahibi Bahattin Koçhan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Akpınar, gömleklerin dikimi hakkında bilgi alarak, incelemede bulundu. 
Bir süre Koçhan ve beraberindekilerle sohbet eden Vali Akpınar, el sanatı çömleğin yapıldığı Kınık köyünde köy muhtarı Salim Yaşar ve köylüler tarafından karşılandı. Çömleğin yapıldığı atölyede incelemede bulunan ve muhtar Yaşar'dan yapımı hakkında bilgi alan Vali Akpınar, köy kahvehanesinde vatandaşlarla sohbet etti. 
7-8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak ''9. Kınık Çömlekçilik'' şenliği hazırlıkları hakkında da bilgi alan Vali Akpınar, daha sonra Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından belediyeye kesin tahsisi yapılan ve Butik Otel olarak yapılması planlanan eski Sağlık Ocağı'nda incelemede bulundu. 
Erçağ Elektrikli Vinç Fabrikasında İmalat Müdürü Volkan Sarıkaya ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Akpınar, bir süre Sarıkaya ve beraberindekilerle sohbet etti. Ürünün hazırlanmasında yapılan çalışmaların detayları hakkında geniş bilgi alan ve fabrikanın işletme bölümlerini gezen Vali Akpınar, daha sonra Dedeli Doğalgaz Çevrim Santrali'ni ziyaret ederek, İşletme Müdürü Ahmet Nedim Çetin'den çalışmalar hakkında bilgi aldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam