AKSU, “TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR”

AKSU, “TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR”

Açıklamasında terörü lanetleyerek birlik ve beraberliğe vurgu yapan Aksu şu ifadelerde bulundu:

“10 Ekim Cumartesi günü Ankara tren garı yakınında ülkemizin değişik yerlerinden barış mitingine gelen yurttaşlarımızın toplandığı sırada aralarına giren iki canlı bombanın bombaları patlatması sonucunda 95 yurttaşımız hayatını kaybetti. 500'ü aşkın yurttaşımız da yaralandı. Alçakça yapılan bu terör saldırısında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yaralı olan yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

       Bu yapılan katliamdır. Bu katliamı yapanların arkalarındaki karanlık güçlerle, Diyarbakır'da, Suruç'ta, Reyhanlı'da yapılan bombalı saldırı yapanların, Uğur Mumcu'yu, Muammer Aksoy'u, Eşref Bitlis'i, Ali Gaffar Okkan'ı, Ahmet Taner Kışlalı'yı, Bahriye Üçok'u, Çetin Emeç'i, Abdi İpekçi'yi katledenlerin arkasındaki karanlık güçlerin aynı merkez olduğundan kuşkumuz yoktur. Ankara'daki katliamı yapan, kan içmeye doymayan teröristleri ve arkalarındaki karanlık güçleri şiddetle kınıyoruz. Milletimizi teröre karşı birlik olmaya, devletimizi yönetenleri de terör ortamı yaratanlara karşı daha net ve kararlı önlem almaya davet ediyoruz.

        Karanlık güçler ülkemizde kaos ve iç savaş çıkartıp güçsüz ve parçalanmış bir Türkiye yaratmak için çaba göstermektedirler. Biz inanıyoruz ki büyük milletimiz bu oyuna düşmeyerek; Atatürkçü Düşüncenin yolunda birlik ve beraberliğini koruyarak ve güçlendirerek, ülke bütünlüğümüze, Cumhuriyet değerlerimize ve demokrasiye sahip çıkarak çağdaş uygarlığa doğru emin adımlarla yürüyecektir.

         Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış." sözünü yaşama geçirmek için terörün her türüne karşı kararlı duruşumuzu gösteriyoruz.

        Bu duygu ve düşüncelerle terörü bir kez daha lanetliyor; terör olaylarının bir daha yaşanmamasını, yarılarımızın huzur, barış ve güven içinde geçmesini diliyoruz.

        Kamuoyuna saygılarımızla…”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam