“Amacımız Gençlerimizi Kötü Alışkanlıklardan Korumak”

“Amacımız Gençlerimizi Kötü Alışkanlıklardan Korumak”

 

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Nusret Tosun ve Futbol İl Temsilcisi Engin Toku U-17 Ligi müsabakalarının başlaması ile ilgili açıklamada bulundu. Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, 2012-2013 U-17 Gençler Ligi müsabakasının 1-2 Aralık 2012 Cumartesi ve Pazar günü başlayacağını belirtti. Toku müsabakada, Osmaneli Gençlerbirliği, Güneşspor, Osmaneli Spor, İl Özel İdare Spor, Ertuğrul Spor, Vitra Spor ve Esnaf Spor olmak üzere toplamda 7 takımın mücadele edeceğini ifade etti. Şampiyon olan takımın grup maçlarında Bilecik’i temsil edeceğini kaydeden Toku, maçların Ertuğrul, Osmaneli ve Bozüyük sahalarında oynanacağını söyledi.

 Toku, “Müsabakalar tahminimce Mart ayı sonuna kadar devam edecek. Şampiyon olan takım Nisan ayında grup maçlarına gitmeye hak kazanacak. Maçların centilmence gerçekleşmesini diliyoruz. Bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz. Sporda Şiddet Yasası bu müsabakalarda da uygulanacak. Kulüplerimize bunu da hatırlatmak istiyoruz.”

                Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun da, sporun insan hayatında önemli bir faktör olduğuna değindi. Spor yapan kişilerin daha sağlıklı olduğunu belirten Tosun maalesef bu tür konulara çok fazla ilgi gösterilmediğinden yakındı. Amaçlarının gençlere spor yaptırmak olduğunu belirten Tosun, sigara, alkol kullanım yaşının çok aşağılarda olduğunu söyledi. Gençleri bu tür sportif faaliyetlere yönlendirerek onları korumaya çalıştıklarını ekledi.

                U-17’nin dışında U-19-15-14-13 liginin de olduğunu kaydeden Tosun, bu grupları müsabakalara hazırladıklarını, saha, sağlık malzemelerinin sağlanmasında yardımcı olduklarını belirtti. Müsabakalarda şampiyon olan takımın Bilecik’i temsil edeceğini dile getiren Tosun, bu sayede Bilecik’in isminin duyurulacağına değindi. Yeni nesle hizmet noktasında herkesi üzerine düşen görevi yapmaya davet etti.  ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam