• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AMATÖR KULÜPLER 3’NCÜ DEFA BİR ARAYA GELDİ

AMATÖR KULÜPLER 3’NCÜ DEFA BİR ARAYA GELDİ

Bilecik’teki spor camiasının neredeyse tamamının katıldığı yemekte Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Engin Toka bulundular.

 

Toplantıda konuşan İlçe Kaymakam Köksal Şakalar, “Biz çocuklar oyun oynasınlar, kavga etmesinler ve kötü alışkanlıklara bulaşmasınlar istiyoruz. Asıl amaç çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutup hobiler kazandırabilmektir. Bu her türlü spor ve değişik etkinlikler olabilir. Kendilerinin hem sağlığına hem de geleceğine faydalı olan uğraşlar olur. Ayrıca buradan başarılı bir sporcu yerleştirebilirsek bizim için gurur kaynağı olur” dedi.

 

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise, imkanlar çerçevesinde amatör spor kulüplerine destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Bakıcı, "Bozüyük’te okulların bahçesine sentetik sahalar yapıyoruz. 9 mahalleye 9 sentetik saha yapacağız. Biz altyapıyı oluşturalım, muhakkak ki amatör spor kulüplerinden gelen oyuncular bu memleketin her hangi bir yerinde değerli bir futbolcu haline geliyorsa bizlerin sevinmesi ve mutlu olması gerekiyor. Bu, kötü alışkanlıkları da bitirebilmek için bir fırsattır. Biz bunu sadece futbol olarak görmeyelim, her dal çok önemlidir. Biz geçen dönem ve bu yıl meclis kararıyla amatör spor kulüplerine tüm branşlar için maddi destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz" dedi.


Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Nusret Tosun, yapılan toplantıların, insanların birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları adına çok olumlu olduğunu söyledi. 


Bozüyük Yeşilyurtspor Kulübü Başkanı Nermin Nalbantoğlu da, böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu, bu tip toplantılar sayesinde tüm kulüp başkanlarının birbirlerini tanıdığını ve manevi anlamda kendilerine çok şey kattığını ve bu toplantıları belirli aralıklarla yapmaları gerektiğini belirtti.

 

Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu, bundan önceki iki toplantıya takımın kötü günler geçirdikleri ve ligden çekilme süreci olduğu için katılamadıklarını ancak önümüzdeki hafta itibariyle borçsuz bir kulüp olacaklarını ve eski bir futbolcu olarak Bilecikspor’a sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Ulaşım konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Cinoğlu, bu konuda belediye başkanlarından yardım istedi.  Cinoğlu’nun bu yardım teklifine Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş yanıtsız kalmadı ve seve seve yardımcı olacaklarını söyledi.

Bir sonraki toplantının Aralık ayı sonu ya da Ocak ayı ilk haftası Vezirhan’da yapılması planlanıyor. CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam