AMATÖR SPOR HAFTASI İL TERTİP TOPLANTISI YAPILDI

AMATÖR SPOR HAFTASI İL TERTİP TOPLANTISI YAPILDI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız Başkanlığında, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Raif Zileli, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sarıfakioğulları, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Tuncay Tunç, Bilecik Belediyesi Eğitmeni İlker Çınar, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun’un katılımıyla amatör spor haftası il tertip komitesi toplantısı gerçekleştirildi.

Amatör Spor Haftası ile ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, 9-15 Ekim 2017  tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası faaliyetinin önemine değindi.

‘’Amatör spor haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkınlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin etkinlikler ile ilimizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasını amaçladıklarını ifade ederek.

İlimizde amatör spor haftası etkinliklerini planlamak için il tertip komitesi toplantısını yaptıklarını ifade ederek Amatör Spor Haftası etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyorum’’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Amatör Spor Haftası il tertip komitesi toplantısına katılan Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Raif Zileli, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sarıfakioğulları, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Tuncay Tunç, Bilecik Belediyesi Eğitmeni İlker Çınar, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun’a, teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam