AMATÖR SPOR KULÜPLERİ 4. KEZ TOPLANDILAR

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ 4. KEZ TOPLANDILAR

Vezirhanspor Kulübü’nün organize ettiği Kaynaşma ve Dayanışa yemeği geçtiğimiz akşam Vezirhan Yörsan tesislerinde yapıldı. Yemekten önce konuşma yapan ASKF Başkanı Nusret Tosun 4’sünü düzenledikleri istişare toplantısında bir arada olmalarından duyduğu memnuniyet dile getirdi. Tosun  “Bu tür toplantılar kulüplerimizi tanıtma, yöneticilerimizi, başkanlarımızı tanıtma, birleştirme toplantıları. Bundan biz son derece keyif alıyoruz” diyerek devamında şu sözleri aktardı:

 

TOSUN: “Desteklerine kulüplerimizin ihtiyacı var”

4’sünü düzenlediğimiz birlik, beraberlik, kaynaşma yemeğine öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Sizlerinde takdir ettiği gibi bu tür toplantılar kulüplerimizi tanıtma, yöneticilerimizi, başkanlarımızı tanıtma, birleştirme toplantıları. Bundan biz son derece keyif alıyoruz. Hele hele böyle Belediye başkanlarımızı yanımızda görünce daha çok keyifleniyoruz. Onların desteklerine kulüplerimizin ihtiyacı var. Sağ olsunlar bütün başkanlarımız bulundukları bölgelerde amatör spora büyük destekler veriyorlar. Ben kendilerine katılımları için ayrıca amatör spora verdikleri destek için çok çok teşekkür ediyorum, bu desteklerin devamını diliyorum. İl müdürü vekilimiz de burada. İyi projeler üretiyoruz, yapıyoruz. Osmaneli ilçesindeki sentetik sahamız bitti, bu hafta inşallah maçlarımızı oynatacağız orada. Geçmişte biliyorsunuz Söğüt bitti, Bozüyük, Bilecik merkez bitti. Sayın Başkanım burada 2015 yılına Bilecik İstasyondaki sentetik saha yapılması 2015 programına alındı. İnşallah önümüzdeki sezon orda da maçlarımızı oynatırız. İyi şeyler oluyor.

 

“Amatör sporlar daha da iyi yerlere gelecek”

 Değerli devletimizin, değerli başkanlarımızın sayesinde bu dönem gerçekten spor baya bir yol aldı ama tabi biz bunlardan çok çok mutluyuz ama eksiklerimizde var mı var. Biz öncelikle başkanlarımızdan yapılan sentetik sahaların ışıklandırılmasıyla ilgili destek bekliyoruz. Çünkü malum kışın özellikle sahalarımız yeterli gelmiyor. Sporcu kardeşlerimiz okul, dershane derken idman saatleri çakışıyor. Hatta hatta hakem kurulu başkanımızla geçen görüştük. Keşke ışıklandırmamız olsa gece maçlarımızı oynatabilsek. İnşallah başkanlarımızın da destekleriyle amatör sporlar daha da iyi yerlere gelecek. Ben hepinize iyi akşamlar diliyorum, saygılar sunuyorum” dedi. Ayrıca Başkan Tosun önümüzdeki ay 5. si yapılacak istişare toplantısını Pazaryerispor kulübünün organize edeceğini belirtti.

 

 Daha sonra söz alan ev sahibi Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş bundan sonraki toplantılarda da hep beraber olacaklarını belirterek Belediye Başkanları olarak spora ellerinden geldiği kadar destek verdiklerini kaydetti. 

 

DUYMUŞ: “Vezirhan’a güzel bir çim sahamızın olmasını istiyoruz”

 “Bu akşam buraya geldiniz, bizleri kırmadınız hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki toplantılarda hep beraber olacağız. Bizler Belediye Başkanlığı olarak tabi ki spora elimizden geldiği kadar destek veriyoruz. Başkanlarımızda burada. Onları da canı gönülden inanıyorum ki zor şartlarda bizde sporun içinde olmak istiyoruz, gençlerimizi yeşil sahalara çekmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki kış şartlarından dolayı baya bir mağdur olduk. Sahalarımızda baya bir bataklıkta kar dolayısıyla ama inşallah burayı yavaş yavaş düzelteceğiz. Projelerimiz var, ilerleyen zamanlarda biliyoruz ki Vezirhan’a da güzel bir çim sahamızın olmasını istiyoruz. İnşallah dediğim gibi seçimden dolayı belki milletvekili adaylarımız olacak, onlardan söz alacağız” ifadelerini kullandı. Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, konuşmasının sonunda ASKF Başkanı Nusret Tosun’a sürpriz yaparak 26 yıl önce Bilecik spor takımıyla çekinilmiş bir fotoğrafı hediye ederek jest yaptı. Tosun’un bu jest karşısında oldukça duygulandığı ve memnun olduğu görüldü.

 

Son olarak konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı spor’un birlik, beraberlik, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik olduğunu belirterek bir şehrin tanıtımı için sporun çok önemli bir araç olduğunu ifade etti. Yağcı sözlerine şöyle devam etti:

 

YAĞCI: “Spor bir şehrin tanıtımı için en önemli araçtır”

 “Spor birlik, beraberlik, sevgi, hoşgörü ve kardeşliktir. Gerçekten bunların sporda yaşatılması lazım ve spor bir şehrin tanıtımı için en önemli araçtır ama kabul etmemiz lazım, öz eleştiri de yapmamız lazım. Bilecik olarak biz spor da gerek takımlar bazında gerekse bireysel sporlar bazında şehrimiz adına tanıtım noktasında istenilen performansta değiliz. Zaman zaman inişler, çıkışlar oluyor ama burada görüyorum ki Nusret bey’in şahsında amatör spor kulüpleri yeni bir şube oluşturuyor. Önce sporun temel anlayışından hareketle, birlik, beraberlik, sevgi, hoşgörü anlayışından hareketle böyle camianın tüm unsurlarını bir araya getiriyor. Ne güzel. Ben duyduğumda, öğrendiğimde Vezirhan’daki toplantıya katılır mısınız? dediklerinde dedim başka bir program var ama ona yarım saat sonra katılayım. Mutlaka böyle bir camiayla, böyle bir toplantıda birlikte olmak istiyorum dedim, sağ olun sizlerde kabul ettiniz. Burada birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu birliktelikler güzel şeylerin müjdecisi olur. Bilecik olarak en büyük gücümüz, birliğimiz, beraberliğimiz. Birbirimize olan sevgimiz, saygımız, hoş görümüz. Ön yargılardan uzaklaşarak bir araya gelebildiğimizde mütevazi ölçekte küçük olmanın avantajlarını kullanabiliriz ama birbirimize dışarıdan baktığımızda önyargılardan kurtulmamız lazım.

 

“Niye bizden 1. liglerde oynayan takımlar çıkmasın?”

Spor camiası da birbirinin eksikliklerini araştıran değil eksikliklerini gideren ve gerçekten birbirini tamamlayan bir noktada hareket edersek bizler Belediye Başkanları olarak alt yapıyı oluşturursak Gençlik Spor Müdürlüğümüzün organizasyonunda el birliği ile yaparsak niye bizden şampiyonlar çıkmasın, niye bizden 1. liglerde oynayan takımlar çıkmasın? Ama olaylara yüzeysel bakmayalım. İşte bu çok önemli. Bir masa etrafında oturup bir çorba içip dağılmak değil, böyle oturdukça birbirimizi tanıyoruz. Birbirimizi kızacak, birbirimize sıkıntı olacak bir şeyin olmadığını anlıyoruz. Aslında hepimiz aynı yolun yolcusu olduğumuzu anlıyoruz. Sorunları halletmek ondan sonra daha kolay oluyor. Bilecik belediyesi olarak bir sloganı ortaya koyuyoruz. Dedik ki; ‘Hep birlikte daha iyiye daha güzele’ ulaşalım dedik. 11 yıldır bunun çabası ve gayreti içerisindeyiz.

 

“Gençlerimize güzel bir gelecek hazırlamanın hep birlikte keyfini yaşayalım”

 Sporda eksiklerimiz var ama hedefimiz büyük. Bu nüveleri geliştirerek belediye başkaları olarak bizler de alt yapıyı, gençlik spor genel müdürlüğümüz ve bakanlığımız dahil tesisleşmede çok ciddi katkılar sağlıyorlar. Gençlerimize güzel bir gelecek hazırlamanın hep birlikte keyfini yaşayalım. Bu çalışma içerisinde olalım. Böyle güzel bir organizasyonu tertipledikleri için Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başta olmak üzere tüm spor camiasına teşekkür ediyorum.”

 

Amatör spor kulüplerinin sorunlarının ve çözüm yollarının konuşulduğu toplantıya Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vezirhan Belde Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hasan Kocatepe, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) Genel Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Badminton İl Temsilcisi Murat Hızlı, İl Hakem Kurulu Başkanı Kenan Beni, Giyim ve Mensucat Odası Başkanı Haşim Balcı, Garanti Bankası Müdürü Hüsnü Bayrakçı, ile amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldılar.

Öte yandan düzenlenen toplantıya Bilecikspor’dan, İl Özel İdarespor’dan ve Küplüspor’dan temsilcilerinin katılmamaları dikkatlerden kaçmadı.

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam