AMATÖR SPOR KULÜPLERİ GÖLPAZARI’NDA BULUŞTU

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ GÖLPAZARI’NDA BULUŞTU

Her ay bir ilçede düzenlenen toplantıya bu kez Gölpazarı Spor ev sahipliği yaptı. Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı’nın il dışında olmasından dolayı Belediye Başkan vekili Ömer Bal katılan kulüp yöneticilerini ağırladı. 

Toplantı geçtiğimiz ay vefan eden ASKF Genel Sekreteri Hayati Kavuşdu anısına saygı duruşu ile başladı. Başkan vekili Ömer Bal yaptığı konuşmasında Amatör spor kulüp temsilcilerini ilçelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek,bu tür toplantıların önemine vurgu yaptı.

 

Daha sonra söz alan ASKF Başkanı Nusret Tosun her ay bir kulübün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıların verimli geçtiğini belirterek,Amatör spor kulüplerinin sorunlarının masaya yatırıldığını,çözüm noktasında birlik ve beraberlik içinde olduklarının göstergesi olduğunu ifade etti.Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Aslan Yıldız yaptığı konuşmasında bir çok yerde görev yaptığını,başka illerde spor adına iki kişinin dahi bir araya gelemediğini,ancak Bilecik’teki bu birlikteliğin takdire şayan olduğunu kaydetti. Yıldız toplantı açılış konuşmasında;

“Yüzyıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz”

“Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz tarafından 7.si düzenlenen istişare toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öncelikle böyle bir istişare toplantısını düzenleyen emeği geçenlere ve A.S.K.F.’ya teşekkür ediyorum. Güzel bir söz vardır; “Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz; ama yüzyıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz” diyor. İşte bu anlamda en güzel yatırım gençliğe ve insana yapılan yatırımdır. Sizlerde bu kıt imkanlarla kulüp olarak gençlerimize yatırım yapıyorsunuz. Hepinizi bu anlamda tebrik ediyor ve sizlere teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da son yıllarda gençliğe ve spora büyük yatırımlar yapmaktadır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak siz kulüplerimizi desteklemek ve sıkıntılarınızı çözmek adına elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

 

Kulüp temsilcilerinin söz alarak dilek ve temennilerini ilettikleri toplantıya Gölpazarı Belediye Başkan Vekili Ömer Bal, CHP İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yılmaz, ASKF Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Bilecik Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Aslan Yıldız, Bozüyük İlçe Spor Müdürü Erol Dübek, Gölpazarı Belediye Spor Kulüp Başkanı Fevzi Şen, Gölpazarı Belediye Meclis Üyelerinden Mehmet Bölükbaşı, Cengiz Şen, Ziyaattin Özyavuz, Şehit Kemal Aydın Okul Müdürü İsmail Altınışık ve kulüp yöneticileri katıldılar.

 

Diğer yandan bir sonraki toplantıyı Küplü spor Başkanı Hüseyin Demirbaş kendi köylerinde yapılmasını önerdi. Toplantı, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu. 

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam