AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME YARDIMI YAPILDI

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME YARDIMI YAPILDI

CANER ALKAN – Bilecik 2. amatör kümede mücadele eden futbol takımlarına malzeme yardımı yapıldı. İl Özel İdare bütçesi tarafından sağlanan malzemeler düzenlenen törenle kulüplerin temsilcilerine teslim edildi.

Osmangazi Mahallesi (TOKİ) Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, POMEM Müdürü Sadettin Aksoy, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler,  Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Aslan Yıldız, Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz, ASKF Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ve spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

mazzzz

Törende konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir devletin milyonlar harcayarak güzel tesisleri ortaya çıkardığını belirterek “Bu güzel yerlerin faydası faydalıcılarıyla, faaliyetlerle ölçülür” dedi ve şunları aktardı:

5

Nayir: “Gayemiz bu yapacağınız malzeme yardımıyla şevkinizi arttırmak”

“Bizlerin gayreti Amatör spor kulüplerimizin de aracılığıyla sporu en alt tabakaya kadar yayıp istifadesini en üst seviyede bu tesisleri yapabilmektir. Buradaki gayemiz sizlere çam sakızı, çoban armağanı olsa da bu yapacağınız malzeme yardımıyla şevkinizi arttırmak, bu tesislerin kullanımını daha üst seviyelere çıkarabilmek. Ben sizlerin zor şartlar altında çalıştığınızı biliyorum, gayretlerinizi de görüp takdir ediyorum. Bu desteklerle sizleri de şevklendirme gayretimizi tekrar ifade ediyorum, emeğine teşekkür ediyorum.”

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Aslan Yıldız, “Spor, bireyler arasında ilişkiler kurarak sosyal olguyu ve karşılıklı saygı kavramını geliştirir, toplumdaki genç grubun sorumluluk duygularını güçlendirir, öfkeyi kontrol altına alabilme kabiliyeti sağlar.” diyerek sporun önemine vurgu yaptı. Yıldız konuşmasında şunları aktardı:

1

Yıldız: “Spor özellikle çocuklar için önemlidir”

“İl Özel İdaremizce imkanları sağlanan amatör spor kulüplerimize yardım programına hoş geldiniz şeref verdiniz.Sayın Valim, Sevgili Konuklar; Spor, bireyler arasında ilişkiler kurarak sosyal olguyu ve karşılıklı saygı kavramını geliştirir, toplumdaki genç grubun sorumluluk duygularını güçlendirir, öfkeyi kontrol altına alabilme kabiliyeti sağlar.

Özellikle çocuklar spor yaparken tüm enerjinin boşaltılması sayesinde dikkatlerini daha fazla toplayacaklardır. Aynı zamanda gençler için spor kendine güven aşılayacağı için onlara kişisel ifade yeteneği kazandırır. Bedenimizin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Faydaları saymakla bitmeyen spor, 7’den 70’e tüm insanlarımızın, vatandaşlarımızın yapması gereken bir dünya gerçeğidir. Özellikle teknolojinin getirmiş olduğu kolaylıktan dolayı spor bir zaruriyet haline gelmiştir.

Yıldız’dan katkı sağlayanlara teşekkür

Amatör spor kulüplerimiz de gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyarak onlara sağlıklı ortamlar sağlayan kuruluşlardır. Bu anlamda gençlerimize vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı tüm kulüplerimize teşekkür ediyor ve hepsine başarılar diliyorum.

Amatör spor kulüplerimize yapılan malzeme yardımları için gerekli imkanları sağlayarak, bu güzel ortamın oluşmasında destek olan başta;  Sayın Valimize, İl Özel İdaremize ve İl Genel Meclisimize huzurlarınızda kurumum ve tüm spor kulüpleri adına teşekkür ediyorum.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Amatör spor kulüplerine malzeme yardımı programına katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.”

4

Diğer yandan Çaltı spor’un malzemelerini kendisi de Çaltılı olan İl Genel Sekreteri Halis Nalbant verirken Bayırköy spor’un malzemelerini ise çocukluğu ve gençliği Bayırköy’de geçen ASKF Başkanı Nusret Tosun verdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler ve Küplü Spor kız futbol takımı oyuncusunun futbol topuyla yaptıkları hareketler katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

6

11

7

8

10

9

3

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam