“ANADOLU TOPRAKLARINDA ÇOK GÖZYAŞI DÖKTÜK, ÇOK KAN AKITTIK”

“ANADOLU TOPRAKLARINDA ÇOK GÖZYAŞI DÖKTÜK, ÇOK KAN AKITTIK”

Cumhuriyetin ilanının 95. Yıldönümü nedeniyle 2.  Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı Gazinosunda resepsiyon düzenlendi.

Vali Tahir Büyükakın ev sahipliğinde yapılan davete kurum müdürleri, askeri yetkililerin yanı sıra iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

Cumhuriyetimizin 95 yılı geride bıraktığını belirten Vali Büyükakın; “İnsan ömründe 95 yıl oldukça uzun bir süre. Bugün törenlerimize katılan, şehidimizin babası Ahmet Amca 95 yaşında mesela.  Aramızda 95 yaşında olan çok az. Bir de milletler açısında baktığımızda 95 yıl o kadar da uzun bir süre değil. Milletimizin tarihinde gururla anlatacağımız, dünyanın birçok milletleri yanında eşsiz olacak olan bir tarihimiz var. Mesela Amerika Birleşik Devletleri 1776’da kuruldu. 1776’dan önce Amerika Birleşik Devletleri diye bir yer yoktu. Bu açıdan baktığımızda Türkiye Cumhuriyeti adım bir devlettir. Eşsiz bir tarihin üzerinde yükselen bir cumhuriyettir. Tabi buraya kadar çok zorluklarla geldik. Özellikle Anadolu topraklarında çok gözyaşı döktük, çok kan akıttık. Bu vatan toprağı uğrana şehitler gaziler verdik. Allaha şükür ki bu gün 95. Seneyi devriyemizi burada kutluyoruz. Tabi bu olabiliyorsa yeri geldiğinde gözünü kırpmadan vatanı uğrana canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde oluyor.” Diyerek gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle andığını belirtti.

BİR DAHA Kİ BAYRAM ÇOCUKLARLA KUTLANACAK

Cumhuriyetin gerçek sahiplerinin gençler olduğunu vurgulayan Vali Tahir Büyükakın; “Gençlerimiz sabahki program da eşsiz güzellikle gösteriler sundular. Onların yarın cumhuriyete sahip çıkacaklarını, yarın cumhuriyetin yine ayakta kalacağını bir kez daha gördük. Aslında biz buradaki programlarda istedik ki hep gençlerimiz de içimiz de olsun. Bir daha ki bayram da hepimiz söz verelim. Çocuklarımızla birlikte daha büyük bir salon seneye kutlama yapalım. Şimdiden sözümüzü verelim bir daha ki bayrama daha büyük bir salonda herkes çocuğunu da getirerek kutlama yapalım. Bizler artık yaşlı kategorisine giriyoruz yavaş yavaş. Genç yaş artık 65’e yükseldi. 65’ten sonrakiler yaşlanmaya başlıyor. Aramızda hiç yaşlı yok.

Allah ağzımızın tadını hiç bozmasın her zaman böyle keyifli neşeli bir şekil de yaşarız inşallah. Bilecik’te de çok keyifli bir ortam var herkes burada kardeşçe, kaliteli bir diyalogla bir araya geliyor. Bu huzurumuz hiç bozulmaz diye umuyorum. Ülkemizin huzuru bozulmaz diye umuyorum. ”  İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam