• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ANAOKULUNDA “SOKAKTAKİ CAN DOSTUM” SERGİSİ YAPILDI

ANAOKULUNDA “SOKAKTAKİ CAN DOSTUM” SERGİSİ YAPILDI

Sergiye, Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun Bakırtaş, Bilecik Anaokulu Müdürü Müge Üstünbaş, Proje sorumlusu Ayşe Oksak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Bilecik Anaokulu’nda bulunan sergi salonunda gerçekleşen ve Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan çalışmaların tanıtımının yapıldığı  sergide konuşan öğretmen Ayşe Oksak,”Sokaktaki can dostum projesi kapsamında doğayı tanıma, koruma bilinci ve hayvan sevgisini artırılmasını hedefliyoruz.”dedi.

 

 

Oksak, ayrıca soğuk kış şartlarında hayvanların aç kalmaması ve yeteri kadar ilgilenilmemesinden dolayı böyle bir proje gerçekleştirildiğini ifade ederek, öğrencilerin evden yemek getirebileceklerini söylediğini aktardı. Projeyi uluslararası bir proje haline getirdiklerini dile getiren Oksak, 20 ortaklı projeye Hırvatistan, Romanya, Letonya, Bulgaristan ve Fransa gibi ortakları olduğunu bildirdi. Oksak, projenin toplumda daha duyarlı çocuklar yetiştirmek amacıyla gerçekleştirildiğini ve yapılan çalışmaların da bu sergide gösterildiğini belirtti.

SİBEL KARACIK

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam