“Annelerimiz, ilk öğretmenimiz, ilk arkadaşımız, hayat boyu yol göstericimizdir”

“Annelerimiz, ilk öğretmenimiz, ilk arkadaşımız, hayat boyu yol göstericimizdir”

Bilecik Valisi Bilal Şentürk Anneler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında “Bizleri dünyaya getiren, sabırla ve sevgiyle büyütüp yetiştiren, hayata tutunmayı ve başarmayı öğreten, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layık olan fedakar ve cefakar annelerimiz, ilk öğretmenimiz, ilk arkadaşımız, hayat boyu yol göstericimizdir” dedi.

Vali Şentürk mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Omuzlarımız üzerinde göklere kadar yükselmeye layık olan her Anne, yüreğindeki sınır tanımayan sevgisi ve başka hiçbir konuda rastlanamayacak sabrı ile sadece anneler gününde değil, her zaman baş tacımızdır.

En mutlu anlarımızda olduğu gibi, en zor günlerimizde de sığınağımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimize karşı gönül borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Onlara layık evlat olmak, hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmeden, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak hepimizin görevi olmalıdır.

Türk Milleti’nin en zor zamanlarında, nice kahramanlık destanlarında fedakarlık gösteren annelerin, şehit annelerinin, huzurevlerinde bizlere emanet edilen annelerimizin, ayrıca, ülkemizin içerisinde bulunduğu salgın hastalıkta, ailelerinden ayrı kalarak özveriyle çalışan özellikle sağlık çalışanı annelerin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi ise rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam