• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ARI YETİŞTİRİCİLERİ İÇİN HİBE DESTEKLİ KOVAN DAĞITILDI

ARI YETİŞTİRİCİLERİ İÇİN HİBE DESTEKLİ KOVAN DAĞITILDI

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilimizde arı üreticiliğini desteklemek, geliştirmek ve arıcılığa teşvik amacıyla İl Özel İdaresi %50 hibe destekli arı kovanları çiftçilere dağıtıldı.

İl Müdür V. Mustafa Demirbaş kovan dağıtımı sırasında şu açıklamayı yaptı;

“İl Genel Meclisinin aldığı karar ile tarıma ayrılan desteğin 68.370 TL kadarı ile çiftçilerimize %50 hibe destekli olarak arı kovanı alınarak çiftçilerimize dağıtıldı. Bu proje ile toplam arılı kovan sayımız 12.470 adet iken 8 ilçede 65 çiftçimize verilen 1.060 adet fenni kovanla birlikte ilimiz arıcılığına önemli katkı sağlayacaktır.

İlimiz bitki florası zengin olduğundan arı yetiştiriciliği için oldukça elverişlidir. Bu projeyle mevcut arı yetiştiriciliğini geliştirmek ve İlimizde arı ürünleri yetiştiriciliğini daha ileri seviyelere taşımak hedeflenmektedir.

Bu projede emeği geçen başta Sayın Valimiz Süleyman Elban’a, İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant’a, Bilecik Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sadettin Engin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

İlimizin bal üretiminde daha ileri seviyelerine taşınması ve üreticilerimizin bol kazanç elde etmeleri dileklerimle projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çiftçiler bu projede emeği geçenlere teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açıklamaların ardından çiftçilerimiz %50 hibe destekli arı kovanlarını teslim aldılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam