Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Arınç’tan Başkan Yağcı’ya Büyük Destek
Sosyal Medyada Paylaş
12 Mart 2014
admin

Arınç’tan Başkan Yağcı’ya Büyük Destek

Arınç, “Kazanacaksınız ve inşallah ilk ziyaret edeceğimiz yer Ata yurdumuz Bilecik olacak, Başbakanımızla birlikte geleceğiz. Sizi çok seviyoruz, size çok güveniyoruz.” dedi.

Bozüyük, Söğüt ve Osmaneli İlçelerinin ardından Bilecik’e gelen Başbakan Yardımcısı Arınç Kayı Plaza’da bulunan AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.  

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı burada yaptığı konuşmasında, “Başbakan yardımcımıza bu özel ve güzel günde ilimize teşvik ettiği için çok teşekkür ediyorum. Ben kendilerinin himayeliğinde, sayın Başbakanımızın önderliğinde 10 yıldan beri birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın haklı hazzını, mutluluğunu, gururunu yaşıyorum.

 

“Marka Şehir Bilecik’i el ele gönül gönüle oluşturalım”

 

Ülkemiz 2023 yılına, Cumhuriyetimizin 100. yılında ki medeniyet yolculuğuna giderken bizlerde Bilecik’imizi kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan bu güzide şehri bu yolculukta, bu medeniyet yarışında geriye bırakmadan daha da ileriye koşarak inşallah 100. yılda ülkemiz nasıl ilk 10 ekonomi içerisine girecekse ilimizde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden birisi olması noktasında var gücümüzle çalışıyoruz. Bu zamana kadar verdiğiniz tüm destekten ötürü hepinize teşekkür ediyorum ve 30 Mart’ta Belediyemize destekleriniz için ayriyeten teşekkür ediyorum. Geleceğe emin adımlarla yürüyen marka şehir Bilecik’i el ele gönül gönüle oluşturalım diyorum tekrar bizlere güzel anı yaşatan çok değerli abim Başbakan yardımcımız Bülent Arınç’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Başbakan Yardımcısı Arınç ise, “Daha önceki seçimlerde de yine başka vesilelerle Söğüt Şenlikleri, konferans, kongreler dolayısıyla Bilecik’e gelmiştim. Bugün de genel merkezimiz görevlendirdi ben de doğrusu Bilecik’e gelmeyi çok arzu ettim. Bozüyük’e, Söğüt’e, Osmaneli’ne gittim, yüzlerce hatta birkaç bin kardeşimizle toplantılar yaptım şimdi Yüksek Hızlı Trenle Eskişehir’den Ankara’ya döneceğim, sabah ilk uçakla Diyarbakır’a gideceğim. Her gün bir ilimizdeyiz, Başbakanımız gibi bizlerde koşuyoruz ama Osmaneli’nden sonra sizlere hem Başkanımızın şahsında, hem siz değerli kardeşlerime bir hasret gidereyim, bir selam vereyim arzu ettim. Gösterdiğiniz bu ilgiden, bu sevgiden bu kardeşlikten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Başbakanımızla birlikte sizleri tebrik etmek, kucaklamak üzere ilk fırsatta Bilecik’e geleceğiz”

 

Arınç konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Başbakanımızın bizimle birlikte bütün arkadaşlarımıza bir emaneti var. Gidemediği yerlere sevgilerini, selamlarını gönderiyor öncelikle bunu size iletmek istiyorum sayın Başbakanımızın sevgilerini ve selamlarını. Bende sizlere selamlar ileteceğim ve inşallah emin olun Bilecik’imizde merkez dahil ilçelerimizin de belediye başkanlıklarını büyük oylarla kazanacağız, ilk zafer müjdesini Bilecik’ten alacağız ve yine sözümüz var. Başbakanımızla birlikte sizleri tebrik etmek, kucaklamak üzere ilk fırsatta Bilecik’e geleceğiz. Bilecik’imizin iki dönemdir Belediye Başkanlığını yapan değerli Selim Yağcı kardeşimiz tekrar adayımızdır, mahalli seçimlerde başarılı olmuştur, hizmetlerinde başarılı olmuştur, genel merkezimizin, Bilecik halkının takdiri budur. Bizde kendisini tebrik ediyoruz ve kutluyoruz.

 

‘Bilecik’ten büyük bir ışık saçılacak, Türkiye bununla aydınlanacak’

 

Bilecik’i ilçelerde de çok başarılı gördüm. Her yerde büyük bir heyecan, büyük bir kalabalık vardı onlarda seçimleri inşallah kazanacaklar ve Bilecik’imiz Osmanlı’nın başkenti doğduğu yer, koca çınarımızın tohumunun atıldığı yer, her sene, her an, her gün o büyük devletin hangi temeller üzerinde kurulduğunu manevi dinamiklerimizi, o büyük insanları ve dünyadaki büyük etkilerini düşünüyor ve iftihar ediyoruz. Bilecik 600 yıldan fazla süren imparatorluğumuzun, ulu çınarın bulunduğu yerdir. Ertuğrul Bey Gazilerin onların konakladığı bir aşiretten bir devlet meydana getirdiği yerdir ve zaten Başkanımızda Bilecik’te tarihimizin, kültürümüzün bu güzelliklerine her zaman sahip çıktılar, her zaman hükümetimizde bu konuda Bilecik’i en değerli varlıklarımız olarak kabul etti. Bundan sonra da inşallah Bilecik’ten büyük bir ışık saçılacak, Türkiye bununla aydınlanacak, bu ülkemizin dünyadaki gücünü, büyük devlet oluşunu Bilecik örneğimizde inşallah her zaman göstereceğiz.

 

‘Bu hükümeti daha kolay yıkabileceklerini zannediyorlar’

 

Mahalli seçimlere çok az kaldı, geceleri çıkarırsak 10 gün bile kalmadı dolayısıyla bu heyecanımızı, bu coşkumuzu sandıkta da yansıtmalıyız ve inşallah daha büyük oylarla çünkü Bilecik buna layıktır. Her zaman yukarıya doğru giden bir grafikle bu seçimleri kazanmalıyız. Size güveniyoruz, küçük yavrularımıza, ablalarına, annelerine, gençlerimize Bilecik’imizin vefalı, dürüst, namuslu, çalışkan insanlarına güveniyoruz inşallah birlikte başaracağız. Sadece bir Belediye Başkanlığı olarak değil aynı zamanda hükümetimizde teraziye çıkıyor, hükümetimizi de tartmak istiyorlar ve sanki bu seçimlerde hükümet bir yara alırsa, Başbakanımız güç kaybederse bu hükümeti daha kolay yıkabileceklerini zannediyorlar. Onlara şunu tavsiye edeceğim. Hamdolsun başımız dik, alnımız açıktır. Milletimize hizmetten başka bir şey yapmadık, milletimizin rızasını ve duasını almaktan başka bir gayemiz de olmadı. 11 senedir yaptıklarımız ortada. Üzerinden geçtiğimiz yollar, viyadükler, köprüler, yüksek hızlı trenler, hastaneler, üniversiteler, eğitim kurumları, yurtlarımız, spor tesislerimiz, kültür ve tarih varlıklarımız her şey 11 yıl öncesine göre çok daha güzel, çok daha başarılı ve halkımız bu hizmetlerden çok daha büyük memnuniyet duyuyor. 

 

‘Bir bakın 11 yıl öncesi gözünü kapatan 11 yıldan beri ne görüyor’

 

Tek şeritli yollardan yıllarca gelip geçen, virajlarda boğulup kalan bir traktörün, kamyonun, tırın arkasına geçtiğinizde ne kadar kısa mesafeleri bile ne kadar zor aldığınızı bilen insanlarsınız. Şu kaymak gibi 19 bin 500 km yaptığımız şu bölünmüş yollara bakın, şu uzakları yakın eden Ankara’yı, Bursa’yı, Bilecik’i, İstanbul’u, Eskişehir’i, Konya’yı birbirine bağlayan yüksek hızlı trenlere bakın. Şu 200 yataklı, 300 yataklı devlet hastanelerimize bakın. 12 binden fazla öğrencisine 2-3 senede kavuşan Şeyh Edebali Üniversitesi’ne bakın. Bir bakın 11 yıl öncesi gözünü kapatan 11 yıldan beri ne görüyor, Allah’tan korkun ve bakın.

 

‘Her zaman büyüyen bir ülke olduk’

 

Bu hükümet sadece hizmet yaptı. Ülkemizi zenginleştirdi, milli gelirimizi arttırdı, hayat pahalılığını, enflasyonu küçülttü, ihracatımızı arttırdı, paramıza değer kattı milli gelirimizi yükseltti. Her zaman artılarda büyüyen bir ülke olduk. Avrupa’nın pek çok ülkesi bile 2009 krizinden perişan halde devam ediyor. Şu Yunanistan’ın haline bakın, şu İspanya, Portekiz’i düşünün borçlarını bile ödeyemeyecek durumdalar. Bizim hükümetimiz geçmişin 23,5 katrilyon IMF borcunu son kuruşuna kadar ödedi şimdi IMF’ye borç verecek hale geldi. Hedeflerimize ulaşmak için 24 saat çalışıyoruz. Başbakanımızın gözüne uyku girmiyor, ülkeyi bir karış bir baştan bir başa kovalıyor, karşılıyor, kucaklaşıyor. Yollar, köprüler, barajlar, göletler yapıyoruz, tarıma destek veriyoruz, sanayinin önünü açıyoruz, destekler veriyoruz. Bu memleket 30 sene evvel böyle değildi, 20 sene evvel böyle değildi, 10 sene evvel böyle değildi yiyecek ekmeğe muhtaçtık. Bu ülkenin Başbakanları Avrupa kapılarında 1 milyon dolar kredi bulmak için sabahlıyordu. Yüzüne bakan yoktu, Türk parası Afrika parasından daha kıymetsiz, 6 sıfırlı para haline gelmişti. Şimdi böyle miyiz arkadaşlar? Allah’tan korksunlar.

 

‘1950’den bu yana başarıyla sürdüren başka bir hükümet var mı?’

 

Bu hükümetin yaptığını  geçtiğimiz Cumhuriyet hükümetleri döneminde en azından 1950’den bu yana başarıyla sürdüren başka bir hükümet var mı? 3 dönem tek başına iktidar olan en son 2 seçmenden birinin oyunu alacak kadar güçlenmiş bir Ak Parti örneğini hangi iktidarda gördünüz? Bunlar kıskanıyorlar, çatlıyorlar, eskinin fakirliğini özlüyorlar, bizi kardeş kavgasına sürüklemek istiyorlar. Darbe yapmak istediler olmadı, partimizi kapatmak istediler olmadı, içimizde fitne çıkarmak istediler olmadı şimdi tertemiz, dürüst hükümetlere, tertemiz Başbakanlara, tertemiz Ak Parti iktidarına leke çalmaya çalışıyorlar. Bu hükümetimize karşı elbette büyük bir organizasyon, büyük bir çete herkese görevler vermek suretiyle hükümetimizi tökezletmek istiyor. Allah’tan başkasının önünde eğilmemiş, darbecilere meydan okumuş, toplarla tüfeklerle yıkılmayan bu hükümeti çok af edersiniz iftirayla, belden aşağı hikayelerle, yolsuzlukla suçluyorlar. Yolsuzluk yapanlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz, bizim varlık sebebimiz budur. Haksız kazanca, suistimale hiçbir zaman izin vermedik, çeteleri, mafyaları çökerten bir hükümet yolsuzlukla suçlanamaz ama sahte kasetlerle, montajlarla, derleme toparlamalarla tertemiz insanlara iftira atmaya çalışanların yüzleri kapkara, heybelerinde küfürden başka bir şey yok.  Bunlardan muhalefet partisi olmaz, bunlardan siyasetçi olmaz, bunlardan ülkeyi yönetecek adam çıkmaz.

 

‘Bize karada ölüm yok başkaları düşünsün’

 

Allah’ın izniyle yel kayadan bir şey koparmaz. Bakın hepimiz hayattayız. Akşamın bu saatinde bu kadar kardeşim böyle bir heyecanla toplanmışsa, Osmaneli’nde 2 bin’e yakın insan varsa, Bozüyük, Söğüt birbiriyle yarışıyorsa ve Bilecik merkezi tabi buraya gelir burada bir meydan mitingi yapmamız ve birinize belki bir saat konuşmamız gerekirdi ama görüyorum ki buna da ihtiyacımız yok siz dipdirisiniz, heyecanlısınız, coşkulusunuz, partinize, belediye başkanınıza sahip çıkıyorsunuz, bize karada ölüm yok başkaları düşünsün.

Bacılarım ne dedi? Bekliyoruz Başbakanımızı dedi. Bende sözünüzü aldım. Kazanacaksınız ve inşallah ilk ziyaret edeceğimiz yer Ata yurdumuz Bilecik olacak, Başbakanımızla birlikte geleceğiz. Sizi çok seviyoruz, size çok güveniyoruz. Allah’a emanet olun. Hepinizi hürmetle selamlıyorum, başarılar diliyorum”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşmasını bitirdikten sonra Eskişehir’e ordan da yüksek hızlı trenle Ankara’ya geçmek üzere Bilecik’ten ayrıldı.

CANER ALKAN

 

)

 

)

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım