”ARTAN VAKA SAYILARI YÜZ YÜZE EĞİTİMİ İMKANSIZ HELE GETİRMİŞTİR”

”ARTAN VAKA SAYILARI YÜZ YÜZE EĞİTİMİ İMKANSIZ HELE GETİRMİŞTİR”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Uzaktan Eğitim Süreci ile ilgili açıklama yaptı.

Artan vaka sayıları nedeniyle uzaktan eğitimin kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, yüz yüze eğitimin imkansız hale geldiği vurgulandı.

Covid-19 salgınının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini artırarak devam ettiği vurgulanan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

”Bu durum, hayatımızın olağan akışını olumsuz etkilemekte ve bizleri her geçen gün yeni kararlar almaya sevk etmektedir. Henüz salgının ilk günlerinde üniversite yönetimimizin almış olduğu kararla uzaktan eğitime geçerek 2019-2020 eğitim yılı bahar dönemini bu şekilde tamamladık. Alınan tedbirler çerçevesinde yaz okulu eğitimimizi de uzaktan eğitim uygulaması ile başarılı bir şekilde tamamladık.

81 il ve yurtdışından yaklaşık 18 bin öğrenci gelecek

Üniversitemizde yaptığımız dezenfeksiyon çalışmaları, sosyal mesafe prensipli derslikler, açık ve erişilebilir imkanlarımız yüz yüze eğitim için hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın yalnızca bir kısmı olmasına rağmen, son günlerde artan yeni vaka sayıları 2020-2021 eğitim yılı güz dönemi için yüz yüze eğitimi imkansız hale getirmiştir. Üniversitemize ülkemizin 81 ilinden ve yurtdışından gelecek yaklaşık 18 bin öğrencimizin oluşturacağı etkileşim hem sizin hem de ilimiz için çok da hafife alınamayacak riskler doğuracaktır. Her ne kadar üniversitenizi çok özlemiş de olsanız sizlerin sağlığı bizim birincil unsurumuzdur. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak siz sevgili öğrencilerimizin, ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın ve tüm ulusumuzun sağlık önceliğini dikkate aldığımızda uzaktan eğitim modelinin kaçınılmaz olduğu kanaatine vardığımızı üzülerek ifade etmekteyiz.

Uzaktan eğitimle ilgili detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde üniversitemiz web sitesinden yapılacak olup süreçle alakalı tüm soru ve sorunlarınızı iletişim kanallarımızın tamamından bizlere iletebilirsiniz. Hiçbir öğrencimizin sağlığında en ufak bir problem yaşamadan bu süreci atlatacağımıza inanıyoruz. Bizler, sizler için sürekli olarak çalışmalarımıza devam ederken sizler de hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin sağlığı için lütfen kurallara eksiksiz uyun ve tedbirden asla vazgeçmeyin.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam