“ARTIK ÇINAR MARKETLER ÖNÜNÜ SU BASMIYOR”

 “ARTIK ÇINAR MARKETLER ÖNÜNÜ SU BASMIYOR”

Bilecik Belediyesi tarafından şehir merkezi başta olmak üzere Hürriyet Mahallesi’nde devam eden yağmur suyu altyapı çalışmalarının olumlu sonuç verdiği açıklandı.

Konu ile ilgili olarak Bilecik Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz yıllarda oluşan her yağışta su baskınlarının yaşandığı ve esnaf ile vatandaşlarımızın mağdur olduğu Çınar Marketler bölgesinde bu kez sel baskını yaşanmadı. Bilecik Meteoroloji İl Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre bu yıl 21 Haziran Pazar günü metrekareye 14.5 kilogram, 22 Haziran Pazartesi günü 24.5 kilogram ve 23 Haziran Salı günü ise 20.9 kilogram yağış düştüğü kaydedildi. İstiklal Mahallesi Kent Sitesi parkı ile Dedeoğlu Caddesi arasındaki bölüm ile Hürriyet Mahallesi Kapalı Pazar’ın olduğu bölgede gerçekleştirilen altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, yapılan çalışmalar ani yağışların verdiği olumsuzlukları en aza indirdi.

Su alış yerlerinin artırıldığı çalışmaların tamamlanması ile birlikte başta Çınar Marketler bölgesi, Bahçelievler Mahallesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önü ve birçok noktada meydana gelen su baskınları tamamen çözüme kavuşacak. Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü tarafından aşırı yağışlar sonrasında mazgal temizlikleri gerçekleştirilerek, oluşabilecek baskınlar en aza indirilmesi sağlanıyor” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam