Asayiş “Huzur” İçin Çalışmaya Devam Ediyor

Asayiş “Huzur” İçin Çalışmaya Devam Ediyor

Bilecik İl Merkezi ve ilçelerinde eş zamanlı olarak umuma açık istirahat yerlerinde ve polis sorumluluk bölgeleri giriş çıkışlarında, Asayiş Huzur Uygulaması gerçekleşti.
19.00-21.00 saatleri arasında yapılan, il merkezinde 1 şube müdürü, 1 başkomiser, 7 komiser yardımcısı, resmi ve sivil olarak 26 ayrı ekipte 105 personelin görev aldığı uygulamada, toplamda 78 İş yerinin denetlendiği belirtildi.
888 şahsın UYAP sorgusunun yapıldığı uygulamada, 51 adet araç kontrol edildiği 4 iş yerine usulsüzlük tespit edildiği gerekçesiyle tutanak tutulduğu, 4 şahsın çeşitli suçlardan arandığı tespit edilerek gözaltına alındığı aktarıldı. 1 adet belgesiz kurusıkı tabanca ele geçirildiği, eksiklik görülen 9 araca cezai işlem uygulandığı, 2 şahsın ise alkollü araç kullandığı gerekçesiyle trafikten men edildiği öğrenildi.
İlçelerde gerçekleşen uygulamalarla ilgili ise İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:
“Bozüyük İlçemizde, İlçe Emniyet Müdürü koordinesinde 1 Başkomiser 3 Komiser Yardımcısı resmi ve sivil 12 ekip olarak, 75 Polis memuru görev almış, toplamda 84 iş yeri denetlenmiş, 651 şahsın UYAP sorgusu yapılmış, 3 iş yerine usulsüzlük tespit edildiği gerekçesi ile tutanak tanzim edilmiş, 1 şahsın arandığı tespit edilerek gözaltına alınmış, 48 araç sorgulanmış, 1 adet belgesiz kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.
Söğüt İlçemizde, İlçe Emniyet Amiri koordinesinde, 2 Komiser Yardımcısı koordinesinde, 5 resmi ve 4 sivil olarak 3 ayrı ekipte 9 polis memuru görev almış, toplamda 20 İş yeri denetlenmiş, 39 şahsın UYAP sorgusu yapılmış, 21 aracın trafik sorgusu yapılmış, 2 iş yerine (İnternet Kafe) Filtre Programı olmadığına dair tutanak tanzim edilmiş, araç ve şahıs sorgularında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır.
Osmaneli İlçemizde, İlçe Emniyet Müdür V. Koordinesinde, 1 Komiser Yardımcısı resmi olarak 3 ayrı ekipte 19 polis memuru görev almış, toplamda 274 şahsın UYAP sorgusu yapılmış,  19 aracın trafik sorgusu yapılmış ve 2 araca ceza işlem uygulanmıştır.
Pazaryeri İlçemizde, 1 Komiser Yardımcısı koordinesinde resmi ve sivil olarak 2 ayrı ekipte 11 polis memuru görev almış, toplamda 11 İş yeri denetlenmiş, 145 şahsın UYAP sorgusu yapılmış, 3 araç sorgulanmış, herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmamıştır. 
Gölpazarı ilçemizde, İlçe Emniyet Amiri koordinesinde, 1 Komiser resmi ve sivil olarak 2 ayrı ekipte, 13 polis memuru görev almış, toplamda 14 İş yeri denetlenmiş, 61 şahsın UYAP sorgusu yapılmış, 1 iş yerine ruhsat eksikliği gerekçesi ile tutanak tanzim edilmiş, bir şahsın yapılan üst aramasında yaklaşık 1 gram hint keneviri olduğu tahmin edilen uyuşturucu madde bulunarak işlemlerine başlanılmış ve 11 araç sorgusu yapılmış aranması bulunan herhangi bir şahsa rastlanılmamıştır.
Yenipazar ilçemizde, İlçe Emniyet Amir V. Koordinesinde 1 Komiser Yardımcısı resmi olarak 2 ayrı ekipte 11 polis memuru görev almış, toplamda 45 şahsın UYAP sorgusu yapılmış,  6 aracın trafik sorgusu yapılmış ve olumsuz herhangi bir durumla karşılaşılmamıştır.
İnhisar İlçemizde, İlçe Emniyet Amir V. Koordinesinde, 1 Komiser Yardımcısı, resmi ve sivil olarak 3 ayrı ekipte 12 polis memuru görev almış, toplamda 15 İş yeri denetlenmiş, 60 şahsın UYAP sorgusu yapılmış, iş yerlerinde suç ihlali tespit edilmemiş, yapılan UYAP sorgulamasında aranan şahsa rastlanılmamıştır. Ayrıca yapılan trafik denetimlerinde 1 araca cezai işlem uygulanmıştır.”
Uygulama öncesinde personele bilgilendirmede bulunan Asayiş Şube Müdürü Seyhan Yıldırım, uygulama esnasında vatandaşın huzurunu kaçıracak tutum ve davranışlardan her zaman olduğu gibi yine uzak durulması gerektiğini ifade eden Yıldırım, personelin can güvenliğine dikkat edilmesini söyledi. 
Gerçekleştirilen Asayiş Huzur Uygulaması neticesinde İl genelinde; toplamda 2 bin 163 şahsın UYAP sorgulaması yapıldı, 5 şahsın çeşitli suçlardan arandığı tespit edilerek gözaltına alındı, 237 iş yeri kontrol edilmiş, usulsüzlük tespit edilen 10 iş yerine gerekli tutanaklar tanzim edilerek idari işlem başlatıldı, 214 aracın kontrolü yapılarak, 12 araç sürücüsüne kural ihlalleri gerekçesi ile cezai işlem uygulandı. 1 araç sürücüsü alkollü araç kullandığı gerekçesiyle trafikten men edilerek gerekli ceza yaptırım uygulandı, 2 adet belgesiz kurusıkı tabanca ve 1 gram Uyuşturucu madde (Hint Keneviri) ele geçirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam