Atamız Ebediyete İntikalinin 82. Yılında Saygıyla Anıldı

Atamız Ebediyete İntikalinin 82. Yılında Saygıyla Anıldı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yılında, törenlerle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Vali Bilal Şentürk ve Belediye Başkanı Semih Şahin Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam eden törende, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından anma programı gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Uygar Avcı, yaptığı konuşmada, 10 Kasımın Atatürk’ü anmak için sıradan bir gün olmadığını, karalar bağlama günü değil, O’nu iyi anlama, O’nu takip edebilme ve O’nun gibi ileri görüşlü bir vatansever olma günü olduğunu söyledi.

Avcı, ”Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Atatürk, aramızdan ayrılmış, o çok sevdiği vatan topraklarının sinesine kavuşmuştur. Lakin O’nun fikirleri, hayal ve özlemleri, ilke ve gayreti, hedef ve arzuları yaşamakta, sonsuzluğa ermektedir. Cumhuriyet ve bağımsızlık O’nun bu vatana ve ulusa en büyük eseri, hediyesidir. Bu yüzden Atatürk asla ölmeyecek, kalplerde ve dimağlarda yaşamaya devam edecektir. O’nu anlamak yüzünü görmek değil, fikir ve emellerini anlayabilmektir.” dedi.

Tören, şiirlerin okunması, öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryosu gösterisinin ardından ”Atatürk’ün hayatı” konulu sinevizyon gösterisi ve ”Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesiyle sona erdi.

Programa, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutan Vekili Albay Naci Akkaş, Cumhuriyet Başsavcı Ercan Ceylan, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam