• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ATATÜRK İLKÖĞRETİM’E”ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE

ATATÜRK İLKÖĞRETİM’E”ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE

Okul Müdürü Hüseyin İşgören, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve Okul Aile Birliği ile öğrencilerin katıldığı açılışta, insanların ihtiyaçları ve bilgi çağının taleplerinin, kütüphaneciliği yeniden biçimlendirdiğini ve teknolojinin kullanımında da iletişim alışkanlıklarında köklü değişiklikler getirdiğini söyledi.

Bilgiye erişiminin ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerilerin toplumların önceliği durumuna geldiğini belirten Okul Müdürü İşgören, şöyle konuştu:

"Nitelikli bir okul kütüphanesi, öğrencileri hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerileri ile donatarak, onların topluma katılımlarını ve katkıda bulunmalarını sağlar. Okul kütüphaneleri sürekli artan toplumsal değişikliklere yanıt vermeli ve bütün öğrencilerin bilgi, kültür ve eğlenme gereksinimlerini karşılamalıdır. Bunun yanında her öğrencinin okulundaki kütüphaneyi kullanmanın yanında yerel kütüphanelere de alışkın olması ve kütüphane kullanma becerilerine sahip kılınması gerekir. Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan "z-kütüphaneler", öğrencilere okumanın keyfini, bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında, hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkanlar sağlaması beklenmektedir. Öğrencilere ve ebeveynlerine kütüphanelerden nasıl en etkili biçimde yararlanabilecekleri ve gerek elektronik gerekse yazılı medya kullanım becerilerini nasıl geliştirebileceklerinin öğretilmesi, z-kütüphanelerin yaygınlaştırılması ile ulaşılması beklenen hedefler arasındadır."

Okul Müdürü İşgören, kütüphanenin kazandırılmasında katkısı olan Vali Nayir'e, İl Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak'a ve yetkililere teşekkür etti.

Kütüphane hakkında bilgi alan Vali Nayir, daha sonra 3. sınıf öğrencileriyle sohbet ederek, kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu. 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam