ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’DEN 10 KASIM MESAJI
admin • 9 Kasım 2015 15:39:25 
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’DEN 10 KASIM MESAJI

Günümüzde Atamızı yok saymaya, onu küçüksemeye hatta karalamaya kalksalar da bizler onu daha da büyük özlemle ve saygıyla anacağız. Çünkü O dünyanın devi. Emperyal ülkenin başbakanı Winston Churchill’nda söylediği gibi “ dünyaya her yüzyılda bir yalnızca bir tane dâhi gelir bu yüzyıldaki dâhi Türk milletine gelmiştir” denilen gerçek bir dâhidir.

Mehmet Özyurt’un “Cumhuriyetle Yaşamak Cumhuriyeti Yaşatmak” isimli kitabında belirttiği gibi “ dünya nüfusunun üçte ikisinin ve 300 milyon Müslümanın sömürge olduğu bir dünyada olağanüstü bir kurtuluş savaşı ile işgal edilen yurdunu ve ulusunu emperyalizmin pençesinden kurtaran ilk ve tek dahi komutandır”.

Erkeğinin yüzde 93 ü, kadının yüzde 96,6 sı okuma yazma bilmeyen bir halktan aklın ve bilimin ürünü devrimlerle eğitim ve kültür kurumlarıyla çağdaş bir Cumhuriyet kuran O’dur. Devrimlerin en zoru olan Harf Devrimin gerçekleştiren ve halkına okuma yazma öğreten Baş Öğretmen O’dur.

 Dini bağnazların elinden kurtararak kutsallığını koruyan ama aklı, düşünceyi ve inancı özgür kılmak için laik sistemi getiren Cumhuriyet i ve kurumlarını bu laik sistem üzerine oturtan bir Devrimcidir

Bir zamanlar nüfus sayımında bile varlığı hesaba katılmayan kadını, erkeği ile yan yana eşit kılan, onu tüm Müslüman dünyada ayrıcalıklı yere koyan O dahi İNSANDIR.

10 yılda ülkeyi dünyanın saygı duyduğu bir ülke yapan O dahi insandır.

“ Milletin hayatı tehlikede olmadıkça, savaş bir cinayettir” diyebilen, böylece haklı savaş ile haksız savaşı ayırt edebilen ve “ Yurtta Barış Dünyada Barış” deyip tüm komşularıyla dostluklar kuran Dahi bir Komutandır.

Bir de günümüze bakın, bir tek komşumuz ve dostumuz kalmamış, komşularımıza terör ve terörist ihraç eden hala gelmiş, komşumuzdaki yangınlardan ülke milyarlarca dolar zarar uğramış ve her gün terörün kanlı saldırılarına maruz kalan bir ülke olmuşuz. Çok yazık…

Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıkları ve düşünceleri böyle birkaç sayfalık yazıyla anlatılamaz. O’nu hissetmek, özümsemek ve yaşamak gerekir. Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri olarak son üyemize kadar onu yaşamak ve yaşatmak için çalışacağımıza söz veriyoruz. Bütün mazlum ülke halklarının örnek aldığı O Büyük Devrimci’nin ışığından gideceğimize söz veririz.  O nu ve eserlerini yok etmek isteyenler karşılarında hep bizi bulacaklar.

Bu duygularla tüm Atatürkçülerimizin mücadelelerimizde kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Zira 10 Kasımlar yas günü değil, mücadele bayrağımızın daha da yükseltildiği günlerdir.

Yaşasın ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ!

YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE… “

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x