AV. FAİK AKARKARASU’DAN TEPKİ

AV. FAİK AKARKARASU’DAN TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin  geçtiğimiz dönemlerde Belediye Başkanı adayı olan Av. Faik Akarkarasu, Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayından sonra CHP’de yapılan basın açıklamasında Belediye Başkanı Semih Şahin’e parti örgütünün sahip çıkmasına tepki gösterdi.

Akarkarasu, “25.01.2022 günü Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanlığı’nda İl Başkanımız Sn. Mehmet Metin YAŞAR, Bilecik Milletvekilimiz Sn. Yaşar TÜZÜN, Merkez İlçe Başkanımız Sn. Berna PAMUKÇU ve halihazırda Bilecik Belediye Başkanı’nın katılımıyla kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olan Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma sürecine almış olduğu ve şüpheli sıfatıyla Kayı A.Ş. yönetim kurulu başkanının tutuklu bulunduğu soruşturma dosyasının sürecine ilişkin yapılmış olan basın açıklaması hakkında, basın açıklamasının detayları ve özellikle halihazırda Bilecik Belediye Başkanlığı görevini yürüten kişinin açıklama adı altındaki detaylar hakkında süreç içinde değerlendirmenin kamuoyunca da yapılacağı ve fakat bu süreç içinde siyasi yükümlülük gereği bugün yaşanan ve kamuoyunu hiç de tatmin etmeyen ve tam aksine kamuoyuna umut olamayan niteleme ve değerlendirmeye yönelik olarak, sadece şu hususu söylemeyi kendime zorunluluk ve görev sayarım.

Partimizin 2. Genel Başkanı, prensip ve namus timsali Sn. İsmet İNÖNÜ’nün Kıbrıs’ta yaşanan 1964 yılı içerisindeki vahim olaylar karşısında ABD Başkanı Lyndon B. Johnson’a 13 Haziran 1964 tarihinde yazmış olduğu dünya diplomatik tarihine geçen mektubu ve aynı zamanda bu mektup üzerine TIME dergisine vermiş olduğu demeçte şunu söylemektedir: “Yeni şartlarda yeni bir dünya kurulur ve Türkiye de bu dünyada yerini alır”. Bugün itibariyle de Cumhuriyet Halk Partisi içinde yeni bir siyasi anlayış ve kadrolar oluşur, Bilecik siyasetindeki yerini alır. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam