AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ DAİMA YÜKSEKLERDE YER ALACAKTIR

AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ DAİMA YÜKSEKLERDE YER ALACAKTIR

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizin belirli noktalarında gerçekleştirilen anıt ve heykel çalışmaları ile şehir mobilyalarını gelişmeye devam ettiğini kaydetti.

                Belediye Başkanı Selim Yağcı değerlendirmesinde, ülkenin birlik ve birliğine çok daha ihtiyaç duyduğu bir dönemde Bilecik'te içerisinde şanlı ay yıldızlı Türk bayrağımızın vücut bulduğu anıt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bilecik'imisyonunave tarihten aldığı enerjiyeuygun şehir mobilyaları ile imarve ihyaetmeye devam ettiklerini  kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

                ''Günümüzde ülkelerle birlikte şehirlerin de yarıştığı bir dönemdeyiz. Bununla birlikte şehirlerin kendisine ait simgelerle tanındığını da unutmamalıyız. Bilecik Belediyesi olarak bu anlamda güzel bir çalışmaya daha imza attığımız için son derece mutluyuz. Bilecik Belediyesi olarak, İl Özel İdaresi'nin bulunduğu kavşağa ''Parlayan Ay Yıldız'' temalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar şehrimizin birçok noktasında tarihimiz ve kültürümüze uygun anıt ve heykel çalışmaları gerçekleştirdik. Bilindiği gibi ilk çalışmamız arasında olan ve Bilecik'imizde tek örneği bulunan 3 boyutlu Osmanlı Arması ile ilimizde güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Daha sonrasında ise Türkmeneli Caddesi Kardeşlik Anıtı, Yükselen Türkiye Cumhuriyeti Anıtı ve yeni bir görünüm kazandırdığımız Şehit Asker Anıtı, ilimize yakışır anıt ve heykeller arasında yer alıyor. Ayrıca ilimiz merkezi ile Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykellerinde de yenileme ve düzenleme çalışması gerçekleştirdik.

ŞEHRİMİZ ''PARLAYAN AY YILDIZ'' TEMALI ANIT İLE AYDINLANACAK                                       

                Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen çalışma ile şanlı ay yıldızlı bayrağın daima yükseklerde yer alacağını belirterek, şöyle devam etti:

                ''Bilecik Belediyesi olarak şehrimize kazandırdığımız son çalışmamız ise '' Parlayan Ay Yıldız '' temalı olup, 5 metrelik yüksekliğiyle bulunduğu ortama ışık ve aydınlık verecek bir çalışma. Çalışmada ayrıca en üst kısımda  gece güzel bir görüntü verecek olan Ay Yıldızlı bayrağımız olacak. Anıtın alt bölümlerinde ise iki parçadan oluşan ve ışık ledlerle şelale görüntüsü yer alacak. Anıtta kullanılan tüm parçalar, paslanmaz çelikten oluşuyor. Bu çalışmayı bütün olarak ele aldığımızda, özellikle son günlerde ülkemiz üzerinde oynanan kötü oyunlar ile gelen şehit haberlerine bir direnç olacağını düşünüyoruz. Bu anıtta yer alan Ay Yıldızlı Bayrağımız ile güzel ülkemiz için kötü emeller taşıyan şer odaklarına en anlamlı karşılığı vermiş olacağız. Yani Türk Bayrağımız, ay ve yıldızıyla daima yükseklerde olacak ve parlayacaktır'' mesajını vereceğiz.'' ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam