AYNUR, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

AYNUR, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

“Tüm Bilecik'in ve Türkiye'nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.” diyen Aynur “Gelecek çağdaş ve özgür günleri yaratacaklarına, en kutsal emanetleri olan Cumhuriyet’i her türlü iç ve dış saldırılara karşı koruyup yücelteceklerine, gelecek nesillere taşıyacaklarına olan inancım tamdır” ifadelerini kullandı ve mesajında şunları vurguladı: 

“Halka Dayalı Güçlü Devlet İçin Milli Egemenlik!

Tüm Bilecik'in ve Türkiye'nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı egemenliğin ilan edildiği ve Büyük Önderimiz Atatürk’ün çocuklarımıza ve hatta dünya çocuklarına armağan ettiği tek çocuk bayramıdır.

23 Nisan Ulusal tarihimizde büyük bir dönüm noktası ve Türk Ulusunun kendi bağımsızlığını eline aldığı gündür. Egemenliğin kayıtsız, koşulsuz ulusa ait olduğu bu yeni yönetim biçimi, Türkiye Cumhuriyeti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma olanağı sağlamış ve bunun sorumluluğunu da yüklemiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; ulusal birliğe, laik Cumhuriyete, çağdaş demokrasiye, barışa, çevreye ve tüm güzelliklere karşı hassas bir toplumu amaç edinenler Cumhuriyet çocuklarımızdır. Gelecek çağdaş ve özgür günleri yaratacaklarına, en kutsal emanetleri olan Cumhuriyet’i her türlü iç ve dış saldırılara karşı koruyup yücelteceklerine, gelecek nesillere taşıyacaklarına olan inancım tamdır.

Milli egemenlik, yani devleti kuran, yöneten en üstün gücün, kişilere veya belli zümrelere değil, doğrudan doğruya millete ait olması, Cumhuriyetçilik ilkesini bütünler. Gerçek Cumhuriyet; egemenliğin millete ait olduğu Cumhuriyettir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e göre, millet her türlü isteğini yerine getirme gücüne sahiptir. Millet girişimlerinin önüne geçebilecek hiçbir kuvvet yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam