• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bahattin Şeker’in 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

Bahattin Şeker’in 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

 

"Türk milletinin tarih boyunca yaşadığı acı tecrübeleri gönülden hisseden, ecdadımızın cihana hükmettiği ihtişamlı asırlarını hafızasına nakşeden, bu derin tecrübe ve hafızayı; Türkiye'nin “Lider Ülke” olması ve Türk milletinin ebedi bekası ülküsüne adayan Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücü Hareketin 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü idrak etmiş bulunuyoruz. Bu anlamlı gün vesilesiyle, Milliyetçi Hareketin banisi ve Türk Dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş başta olmak üzere, Hüseyin Nihal Atsız'ı, Dündar Taşer'i, Gün Sazak'ı, Seyyid Ahmet Arvasi'yi, Galip Erdem'i ve bu kutlu davanın çatısı altında yetişip şehadete erişen tüm ülkü erlerini rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Ruhları şad olsun.
Bu kutlu gün, aziz millet varlığımızın direnişine ve dirilişine adanmış bir mücadelenin abidesidir. Umuyoruz ki, yetişen genç nesiller böyle anlamlı günler vesilesiyle Türklüğün ve İslam'ın kudretini idrak eder, milli şuur ve iman bütünlüğünde, ahlaklı, ilkeli, bilgili ve dürüst bir şekilde kendilerini yetiştirir; vatanın ve milletin ihtiyacı olan hizmetleri yerine getirir. 
Milletimizin her ferdini Allah'ın bir emaneti olarak gören, Türkiye'nin birliğinin ve bölünmez bütünlüğünün teminatı olan Türk milliyetçiliği fikri; bugün, milletimizin en temel dayanağı ve zaptedilemez kalesi olarak dimdik ayaktadır. Bu fikrin millet nezdindeki adresi ve temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk gençliğinin gururlu ve imanlı bir şekilde yetiştiği Ülkü Ocakları, sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin liderliğinde geleneği, misyonu ve vizyonu ile ülkemizin bekasına hizmet etmeye devam etmektedir. Bu vesileyle, aziz dava arkadaşlarımın şahsında, bütün milletimizi bu kutlu çatı altında güç birliğine davet eder, 3 Mayıs gününü kutlar, hürmet ve muhabbetle saygılarımı sunarım.
Her zaman Büyük Atatürk'ün veciz ifadesini hatırlatmış olduğumuz üzere, bu anlamlı gün vesilesiyle yine gururla ifade ediyoruz; 
Ne mutlu Türküm Diyene!"

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam