BAHÇELİ AÇIKLADI, BİLECİK’TE İTTİFAK KAPIDA

BAHÇELİ AÇIKLADI, BİLECİK’TE İTTİFAK KAPIDA

Geçtiğimiz gün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İl Başkanları Toplantısında yurt genelinde yapılabilecek Cumhur İttifak konusunda, her an her şey olabileceğini belirterek; “Belediye derken bekayı görmezden gelmeyin, düşman sevindirmeyin, zilleti güldürmeyiniz. Ya beka ya bela seçiminde sonuna kadar beka diyeceğimizi sakın aklınızdan çıkarmayın, gevşeklik göstermeyin” dedi.

31 Mart’ta yapılacak seçimlerin tarihi bir önemi bulunduğunun altını çizen Devlet Bahçeli, hedeflerinin milli beka üzerinde oynanan oyunların bozulması ve 31 Mart seçimlerinde Türkiye’nin yeni bir tarih yazmasını arzuladıklarını vurguladı.
“ZİLLETE TESLİM ETMEMEK İÇİN CUMHURU TERCİH EDECEĞİZ”
Öte yandan önümüzdeki süreçte MHP’nin bazı illerdeki adaylarını geri çekip çekmeyeceği konusundaki soruyu cevaplayan Devlet Bahçeli; “51 ilde her parti kendi adaylarıyla seçime katılacaktır. İllet ittifakı her gün televizyonda takip ediyoruz, şurada anlaşıldı gibi zamana yaygın sözler işitiyoruz. Bunlar kesinleştikten sonra bu illeri zillete teslim etmemek için Cumhuru tercih edebileceğimiz her alan olabilir.”
Bilindiği üzere geçtiğimiz gün İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanlıkları masaya oturmuş ve ittifak protokolü imzalamıştı. Bilecik’te kesinleşen CHP, İYİ Parti ittifakı sonrası gözler MHP ve AK Parti’ye çevrildi. Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından sonra kamuoyunda, ‘Bilecik’te Cumhur İttifakı yapılacak’ iddiaları dolaşmaya başladı.
Öte yandan Cumhur İttifakı tarafından henüz bir açıklama gelmezken, vatandaş AK Parti ve MHP’den gelecek ittifak haberlerini beklediği kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam