• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAKAN DÖNMEZ’DEN DOĞALGAZ MÜJDESİ

BAKAN DÖNMEZ’DEN DOĞALGAZ MÜJDESİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bizi tekrar bölmek, parçalamak suretiyle buradan atmak, uzaklaştırmak istiyorlar. Rabbim bunlara fırsat vermeyecek. Özellikle bu seçim, bunlara verilecek en etkili cevap. Sandıkları patlatacağız, bunlar da cevabını almış olacak.” dedi.

Dönmez, Vezirhan beldesine bağlı Kayabeyli Mahalle Konağı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gösterdiği gelişimin bazı mihrakları rahatsız ettiğini söyledi. Eskiden Türkiye’nin yurt dışından birilerinin talimat verdiği, canı sıkılınca tokatladığı, paraya sıkışınca bir miktar borç verdiği bir ülke konumunda olduğunu belirten Dönmez, “Şimdi onlardan borç da emir de almıyoruz ama bunun, onurluca, özgür yaşamanın bir bedeli var. Bugün oynanan oyunlar, bunu bize açıkça gösteriyor.” diye konuştu.

Türkiye’nin dik duracağını, eğimeyeceğini, gerekirse bir miktar sıkıntı çekececeğini, aç kalacağını ama özgürlüğünü kimseye emanet etmeyeceğini ifade eden Dönmez, şunları kaydetti: “Bu topraklar, bereketli topraklar. Buradan çıkan ecdadımız, üç kıta, yedi iklime adalet, barış ve huzur götürmüş. Şimdi tekrar ana yurdumuza geri dönmüşüz. Bizi tekrar bölmek, parçalamak suretiyle buradan atmak, uzaklaştırmak istiyorlar. Rabbim bunlara fırsat vermeyecek. Özellikle bu seçim, bunlara verilecek en etkili cevap. Sandıkları patlatacağız, bunlar da cevabını almış olacak.”

Doğalgaz müjdesi

Dönmez, ülkenin enerjisiz, karanlık ve soğuk kalmaması için çalıştıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: “Şubat ayının başlarıydı, Vezirhan’da seçim büromuzun açılışı vardı. Kemal kardeşimizin tanıtım kampanyasına destek vermiştik. Orada Kemal kardeşimiz de birçok Vezirhanlı hemşehrimiz de dedi ki ‘Vezirhan olarak, biz mutluyuz. Doğalgazımız var ama Kayalar köyü, hasretle gaz gözlüyor. ‘Çalışalım’ dedik. Biliyorsunuz, burada bir demiryolu projesi var. O demiryolunun altından, üstünden geçmek, o kadar kolay değil. Siz belki her gün altından geçiyorsunuz ama enerji nakil hatları o şekilde hızlı gelip geçmiyor. Belli kaideleri, kuralları ve izinleri var. Gaz dağıtım şirketi yetkilisi Alper Bey’e ‘hemşehrilerimiz bizden böyle bir şey istiyor. Şartları sonuna kadar zorlayacağız ve buraya gazı götüreceğiz’ dedim. Çalıştılar, geldiler ve ‘Biz götürmeye hazırız ama bu demiryolu geçişinde zorlanıyoruz’ dediler. ‘Tamam, bana bağlayın demiryolu genel müdürünü’ dedim. Geçtiğimiz hafta aradık, sağolsun o da ekibini gönderdi.”

Demiryolundan enerji nakil nakil hattı geçişi için müsaade alındığını anlatan Dönmez, “Şimdi o geçiş müsaadesinden sonra artık doğalgazı size getirmek için önümüzde bir engel kalmadı. Bu kış, hemşehrilerimiz temiz ve konforlu yakıttan istifade edebilecek.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam