Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BAKAN YILDIZ BİLECİK’TEN SESLENDİ
Sosyal Medyada Paylaş
8 Mayıs 2015
admin

BAKAN YILDIZ BİLECİK’TEN SESLENDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bilecik ziyareti kapsamında Ak Parti seçim bürosunu açarak Bileciklilere seslendi.

“Dokusu sağlam, yapısı sağlam, güzel insanlarla birlikteyiz”

Ak Parti adaylarına destek vermek için Bilecik’e gelen Yıldız’ı partililer seçim bürosu önünde karşıladı. Konuşmasının öncesinde Bileciklileri selamlayan Yıldız, “Dokusu sağlam, yapısı sağlam güzel insanlarımızla beraber bulunduğumuz bir beldedeyiz. Bu Türkiye’nin ilerlemesine, büyümesine ve gelişmesine çok fazla layık olan insanlarımızla bir arada olduğumuzun ifadesidir. Bunu gerçekten bütün yüreğimle beraber söylüyorum” dedi.

“Bilecik siyasi istikrara ortalamanın üzerinde katkı vermeye hazır”

“Bilecik Türkiye’nin siyasi istikrarına ortalamanın daha da üzerinde katkı koymaya hazır bir ildir” diyen Yıldız, “

Bu bizim istikrara olan borcumuzdur. İstikrar çok zor elde edilen ama çok kolay elden çıkabilen bir unsurdur. O yüzden bu istikrara yalnızca sahip olmak durumunda, yalnızca buna imtina göstermek zorunda olanlar iktidar partisi olanlar değildir. Muhalefettir, akademisyenlerdir, aydınlardır, üniversite çevresidir, sanatkarlardır. Halkımızın yüzde 50’sinden oy alıyoruz ama halkımızın yüzde 100’üne hizmet götürüyoruz. Dolayısıyla bu istikrarın muhafaza edilmesi hepimizin boynunun borcudur”ifadelerinde bulundu.

“Sandığa giderken bunları unutmayın”

Vatandaşlardan seçime giderken unutmaması gereken hususları hatırlatan Yıldız, “Sandığa giderken lütfen nüfus cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT tırlarını, beddua seanslarını, 17-25 Aralık operasyonlarını, uzun adam diyenleri, gezi, olaylarındaki ihanet odaklarını, Taksim’i Kabe’yle kıyaslayanları. Bunların hiçbirini unutmayın. Allah yar ve yardımcınız olsun.”dedi.

“Ne oldu da son 12 yılda Türkiye 3 katına katlandı”

Yıldız şöyle konuştu:

“Bizler, bu kaynakları verimli kullanmamız lazım. Bizden başkasının kaynağı değil. Bunlar bizim kaynağımız. Şu ana kadar Türkiye bir yerde gömü, bir yerde define mi buldu? Ne oldu da 12 yılda Türkiye 3 katına katlandı? Değerli kardeşlerim, Türkiye en önemli kaynağını, insan kaynağını başta kurucu genel başkanımız Erdoğan’ı ve şu anki genel başkanımız Ahmet Davutoğlu’yla beraber yaptık. Bizde bayrak yere düşmez. Bizde makamlar gelip geçicidir. Bizde insanlar geçicidir. Gönlümüze taht kuranlar tabi ki olacaktır. Bayrak el değiştirir ama hiçbir zaman yere düşmez. Ak Parti davası yalnızca bir parti davası değildir. Bir memleket davasıdır. Bir ülküdür. Ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve ilerlemesine konana hayatlardır.Bizler kendimizden daha çok sevdiğimize inandığımız çocuklarlımız için geleceğimize daha güzel bir ülke bırakmak açısından var olan bütün gücümüzle beraber çalışacağız. Gece demeyeceğiz, gündüz demeyeceğiz ve çalışacağız. Çünkü ülke çok kaybetti bizden önce onları telafi etmemiz lazım. Onları mutlaka daha da artan dozlarla beraber götürüyor olmamamız lazım.

“Türkiye’de bize ömür biçenler oldu”

Bu arada Türkiye’de bize ömür biçenler oldu. Her 6 ayda bir, artık bundan sonra devam edemezsiniz diyenler oldu. Şimdi kendimizden daha iyi olduğuna inandığımız arkadaşlarla görevlerimizi devrediyoruz. 13 yıl önce seçimi kazandığımız zaman bize sakın öyle devleti falan yönetmeye kalkmayın, devlete sizin gücünüz yetmez. Devlet herkesin anlayabileceği bir iş değildir dediler. Siz asfaltları dökün, kaldırım taşlarını düzenli koyun, arada çimleri ihmal etmeyin dediler. Biz hayır dedik, vatandaşımız bize oy vermişse, biz bunun hakkını veririz dedik. Biz, ne gerekiyorsa yapacağız. Vesayetlerin kaldırılması da buna dahil dedik. Bir kısmı üniformalıydı. Bir kısmı sivildi. Bir kısmı çok uzaklardaydı, bir kısmı hemen yanı başımızdaydı. Ama sizin oylarınızı kim itibarsızlaştırmaya, kim hükümsüzleştirmeye çalışıyorsa biz onun karşısında durduk.Bunun bedelini de ödemeye hazır olduğumuzun sözünü verdik. Bazı tabirler kullanıldı. Bunlar, ayağı yalın başı kabak insanlar. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Dünya için kaybedecek bir şeyimiz yok. Bizler kefenimizle yola çıktık derken bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Hamd olsun yeri geldiğinde bunun hakkını verebileceğimiz durumunda olduğumuzu söylüyoruz. Bu işe kendimizi de yüreğimizi de koyduk.

“Bir takım manipulative vakıflar algı operasyonu içinde”

7 Haziran genel seçimlerine yaklaşıyoruz. İnşallah önümüzde 4 haftamız var. Bütün çabalarlımızı ve gayretlerimizi yoğunlaştıracağız. Türkiye’nin geleceği için bunu yapacağız. Türkiye’nin normalleşmesi için daha çok yapmamız gereken işler var. Boş vaatlere aldırmadığı için ülkemiz şu anda AK Parti iktidarıyla devam ediyor. Bu ülkenin idaresine konan güçlü irade Ak Parti’yle beraber devam edecek. Bir kısım vakıflar, bir kısım manipülatif kurumlar, bir kısım spekülatif kurumlar şu anda koalisyon hükümetlerini hazırlamak için algı operasyonlarına girdiler. Hiçbir tanesine vatandaşımız yüz vermeyecektir. Bunu hep beraber göreceğiz. Türkiye kamburlarını attıkça çözüm süreciyle beraber geldiği nokta inşallah Türkiye’nin geleceği olacak.Sandığa giderken lütfen nüfus cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT tırlarını, beddua seanslarını, 17-25 Aralık operasyonlarını, uzun adam diyenleri, gezi, olaylarındaki ihanet odaklarını, Taksim’i Kabe’yle kıyaslayanları. Bunların hiçbirini unutmayın. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah’a emanet olun.”

Bakan Yıldız konuşmasının ardından seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım