• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAKKALCIOĞLU MAZBATASINI ALDI

BAKKALCIOĞLU MAZBATASINI ALDI

Bozüyük Belediye Başkanı seçilen Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, mazbatasını aldı.
Geçtiğimiz yerel seçimlerde Bozüyük’teki seçimlerden zaferle çıkan CHP’li Belediye Başkanı Bakkalıcıoğlu, Bozüyük Adliyesi’ne giderek  İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Erol Ormantepe’den mazbatasını aldı.

Bozüyük Adliyesinde mazbatasını alan Başkan Bakkalcıoğlu; “Halkımız kararını verdi bizi göreve getirdi. Biz tüm Bozüyük’ü kucaklayan bize oy veren, vermeyen herkesi kavrayan bir dönem olsun istiyoruz. Gönlümüz bununla dolu. Böyle başlıyoruz göreve. Allah yar ve yardımcımız olsun.’ dedi.
CHP Milletvekili Yaşar Tüzün ise: ‘Bu süreçte bize yol arkadaşlığı yapan teşkilatımın yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu kampanya sürecinde halkımızla yaptığımız istişarelerde gördüğümüz sinerjinin sandığa yansımasından, bize oy veren vermeyen  bütün Bozüyük’te yaşayanların Belediye Başkanı olacağına inandığımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcısı olsun”dedi.

Ardından Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu süreçte bize yol arkadaşlığı yapan teşkilatımın yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu kampanya sürecinde halkımızla yaptığımız istişarelerde gördüğümüz sinerjinin sandığa yansımasından, bize oy veren vermeyen  bütün Bozüyük’te yaşayanların Belediye Başkanı olacağına inandığımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcısı olsun.”

Mazbata töreninden sonra Cumhuriyet Meydanına geçen Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Bozüyüklü vatandaşlarla bir araya geldi. Buarada Bakkalcıoğlu tarafından, Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Başkan Bakkalcıoğlu konuşmasında şunlara değindi; Şuandan itibaren belediye başkanlığı görevine başlıyorum. Bu anıtın benim için önemi çok büyük. Benim dönemimde yapıldı. Bu anıtta bulunan büyük Atatürk ve İsmet Paşa’nın yanındaki sol taraftaki halkımızın devrimci inkılapçı ve milliyetçiliğini temsil ediyor. Sağ taraftaki bayanımız cumhuriyetçiliğimizi temsil ediyor. Öndeki askerimiz devletçiliği temsil ediyor, laikliğimizi koruyor. Bunlar Atatürk’ümüzün bize emaneti olan 6 ilkesi. Bu bir siyasi parti simgesi değil. Bu anıtı yapan Prof.Dr. Tankut Öktem. Burayı yaparken bu simgeleri koymuştu. Biz bunları yaptık. Bunu simgelemek için bu meydana gelirken; bu anıta yaklaşan herkesin, bu 6 ilkeye 6 yoldan gelmesi için yerde fark edeceğiniz taş döşemesini çeşitli kurduk. Geçtiğimiz yıllarda bunlardan 2 tanesini yok etmeye başladılar. Bu 6 ilkeyi zarar verirken müdahale ettik. Neyse ki 4 tanesi burada duruyor. O 2 taneyi de buraya yapacağız. Bunlar bize Atatürk’ün emanetleri. Bu yolculukta Allah yardımcımız olsun. Sizler çok büyük çabalar harcadınız. Halkımız büyük destek verdi. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum.”

Cumhuriyet Meydanında gerçekeleşen törenin ardından Bozüyük halkı ve partililer Başkan Bakkalcıoğlu önderliğinde Bozüyük Belediyesine geçerek personelle bir araya geldi. Belediye Başkanlığı makamına geçen Başkan Bakkalcıoğlu burada Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru’dan görevi devir aldı.

Başkan Bakkalcıoğlu burada yaptığı konuşmada; “Nazmi başkan yardımcımız. Öteden beri görev yapıyor. Ben dilerdim ki eski başkanımız bize bu teslimi yapsın ama sağolsun Nazmi bu görevi gerçekleştirdi. Artık şuandan itibaren çalışmaya başlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Diğer yandan Bozüyük’ten İl Genel Meclis Üyeliğine seçilen Hüseyin Elmas ve Osman Çetin de mazbatalarını aldı. Öte yandan Bakkalcıoğlu’nu Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve Bilecik teşkilatı yalnız bırakmadı. Programın ardından Bakkalcıoğlu tebrik için gelen misafirlerini kabul etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam