• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAL ORMANLARINDA ‘KÖYLÜLERE KREDİ DESTEĞİ”

BAL ORMANLARINDA ‘KÖYLÜLERE KREDİ DESTEĞİ”

​Orman Bölge Müdürlüğünün Bursa iline kazandırdığı 10 bal ormanında hasatlar tamamlandı. Bursa Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı bölge köylülerinin kalkındırılması, nitelikli ve güvenilir gıda üretimi amacıyla yapılan çalışmalarla bölgede yıllık ortalama bin ton bal üretildiği bildirildi.

Sonbahar dönemi hasatların tamamlandığı bu günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapan Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can;”Bal Ormanlarını kurarken yöredeki Arıcılar Birliğinin görüşünü dikkate alıyoruz. Arıcılarımızın talep ettikleri bölgelerde incelemeler yaparak bal ormanı tesis ediyoruz. Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanı olan Bursa, Bilecik ve Yalova illerinde 17 bal ormanı tesis edilmiştir. Bursa ilimizde 10 bal ormanımız var. Bölgemizde 1040 bal üreticisi 40 bin kovanda bin ton bal üretilmekte ve vatandaşlarımız 15 milyon TL gelir elde etmektedir” dedi.

Arıcılık yapmak isteyen Orman Köylülerine ORKÖY kredisi ile destek verildiğini belirten Bölge Müdürü Can “Arıcılık bölge gıda güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca Ormanlarımızda biyo-çeşitliliğin sürdürülebilirliğine önemli katkılar sunmaktadır” dedi.​

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam