Balık Satış Yerlerine Denetim

Balık Satış Yerlerine Denetim

Bilecik’te Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce balık satış yerlerinde denetim yapıldı.

İl Müdürü Necmettin Yoldaş ile birlikte ilde perakende balık satışı yapan iş yerlerine denetimler gerçekleştirildi

Denetimlerde 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında çıkarılan Su Ürünleri Yönetmeliği ve 5/1 numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ çerçevesinde; satışa sunulan balıkların özellikle boy limitleri ve zaman yasakları açısından uygunluğu kontrol edildi. Kontroller sonucunda yasal limit altı balık satışının yapılmadığı tespit edildi.

Ayrıca yapılan denetimde balık satışı yapılan işletmelere; su ürünleri mevzuatına aykırı balık satışı yapılmaması, hijyen kuralları, tezgâhların temizliği, düzeni, balıkların tazeliği, çevre temizliği ve cezai müeyyideler konusunda bilgilendirme yapıldı.

İl Müdürü Necmettin Yoldaş, satışı yapılan balıkların boy ölçümü yapılarak, halkımızın her zaman yasal, kaliteli ve taze balık tüketebilmesi için hijyen kuralları, yasak ve küçük boyda balık satışı yapılmaması konusunda gerekli uyarılarda bulundu.

Ayrıca ülkemiz kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması halkımızın taze, güvenilir ve kaliteli su ürünleri tüketmelerini sağlamak amacıyla bu alandaki denetimlerin devam edeceğini bildirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam