• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başarılı Çocukların Annelerine Ödül

Başarılı Çocukların Annelerine Ödül

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde düzenlenen törende “Anneler Okuyor, Çocuklar Anlatıyor Güzel Masal Anlatma Yarışması”nda başarı gösteren çocukların annelerine Müzekart hediye edildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy ve İl Halk Kütüphanesi Pınar Dengiz tarafından takdim edilen hediyeler için anneler teşekkür etti. Ödül alanlar isimler, yarışma birincisi Edebalı İlköğretim Okulu öğrencisi Ömer Ay’ın annesi Berrin Ay, ikincisi Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Egemen Şahin’in annesi ve üçüncüsü Bahçelievler Anaokulu öğrencisi Tuana Akyol’un annesi Serpil Akyol şeklinde.

                Yarışma ile çocukların küçük yaşta kitapla buluşmasını sağlamak, ailede kitap okuma alışkanlığının başlatılmasına katkıda bulunmak, aile bireylerinin katılımıyla çocuk üzerinde kitap ve kütüphaneyi sevdirmek konusunda olumlu etki yaratmak amaçlanıyor. Ayrıca anne-çocuk ilişkisi düşünüldüğünde bu yarışma ile annenin çocuk üzerinde okuma alışkanlığı kazandırmasında rol model olması hedefleniyor.

Yarışmaya katılarak çocuklarına kitap ve kütüphane sevgisi kazandırmak konusunda verdikleri destek ve gösterdikleri gayret neticesinde anneler tebrik edildi. 

                Müzekart sahipleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’ü aşkın müze ve örenyerini diledikleri kadar ziyaret edebiliyor. Devlet Opera ve Balesi ile Devlet Tiyatroları’na giriş biletlerini indirimli olarak satın alabiliyor. Müzekart’a sahip olmak isteyenler internet üzerinden satın alabilirler.

                Topsoy’dan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Dengiz’e Teşekkür

Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürü Pınar Dengiz, göreve başladığı günden bu güne kadar göstermiş olduğu başarılı çalışmalarından dolayı İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy tarafından “Teşekkür Belgesi” ile ödüllendirildi. Belge teslimi sırasında Topsoy, Dengiz’e başarılarının devamını diledi. Dengiz de yardım ve desteklerinden dolayı Topsoy’a teşekkür etti. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam