• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başarılı Eğitim Çalışanları Ödüllendirildi

Başarılı Eğitim Çalışanları Ödüllendirildi

Vali Akpınar’ın makamında gerçekleşen ödül töreninde Merkez Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli idarecilere, okul müdürlerine, öğretmenlere ve hizmetli personele belge verildi.

Törende konuşan Vali Akpınar, Bilecik’in Türkiye ortalaması dikkate alındığında eğitimde başarılı illerden bir tanesi olduğunu ifade etti. Vali Akpınar, “Eğitim altyapımız yine Türkiye ortalamasına bakıldığında iyi denilebilecek seviyede. İnşallah bu sene yapılacak olan normal yatırımla, ekstra ayrılan ödeneklerle yapılacak yatırımlarla Bilecik’te eğitim daha iyi noktaya gelecek, okullarımız daha güzelleşecek. Tamir bakım hizmetleri yürütülüyor onlar elden geçirilecek. Ama en önemlisi Bilecik Merkez ve Bozüyük’te yeni okullar yapılacak.

 

‘Hizmeti yapmak kadar yapılan hizmetin takdir edilmesi de güzel bir şey’

 

Sizleri görüyoruz teşekkür ediyoruz ama böyle kalıcı bir hatıra bırakalım sizlerde bulunsun en azından. Hizmet yapmak kadar yapılan hizmetin görülmesi, takdir edilmesi de güzel bir şey. Ben büyük bölümünü tanımıyorum. Okullarda bir göz aşinalığım var. Ama daha çok Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği, başarılı gördüğü arkadaşlarımız, okul idarecilerimizin belirlediği, ‘şu arkadaşımız da daha çok gayret gösterdi’ dediği kişileri ödüllendirdik. Tabi elimizde böyle % 100 adil olduğunu iddia ettiğimiz bir aracımız gerecimiz yok. Olabildiği kadar objektif davranmaya çalıştık.” dedi.

 

Vali Akpınar belge alacak erkek personelin bayan personelden daha fazla olduğuna değinerek, “Biraz yine de ben son anda fark ettim Milli Eğitim Müdürlüğümüz erkeklere pozitif ayrımcılık yapmış her tarafta olduğu gibi. 50 kadar hanım arkadaşımıza 100 kadar da beyefendiye takdir belgesi veriyoruz.” diyerek espri yaptı ve şöyle devam etti:

“Ben hepinize çalışmalarında başarılar dilerim. İnşallah çocuklarımızı, gençlerimizi daha yüksek bir şekilde geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlarsınız. Her şeyden önemlisi de onları anne babalarına, ailelerine ve milletimize, insanlığa faydalı birer kişiler olarak yetiştirmeye yardımcı olursunuz. Ben bu yönde gayret gösteren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Allah razı olsun diyorum.”

Belgeler takdim edildikten sonra Vali Akpınar son olarak, “Bu arayı eşitleyeceğiz. 50 kadar hanıma okullar açıldığı zaman inşallah belge vereceğiz. Erkeklerden bir fazla sayıda hanıma belge vererek vaziyeti düzelteceğiz.” dedi. Vali Akpınar’a belge takdimi sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman da eşlik etti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam