• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başarılı muhtar, yeniden aday

Başarılı muhtar, yeniden aday

Küplü Köyü Muhtarı, emekli öğretmen Mustafa Uysal yeniden muhtar adayı olduğunu açıkladı. 1 dönemdir muhtarlık görevini yerine getiren ve Küplü Köyüne büyük hizmetlerde bulunan tecrübeli isim Mustafa Uysal, tekrar muhtar adayı olduğunu vurgulayarak, Küplü Köyüne daha da büyük hizmetler yapacağını belirtti.

Muhtar Uysal yaptığı açıklamada; “Muhtar olduğum süre boyunca köyümde bir çok iş yapmaya gayret ettim. Eğer tekrar seçilecek olursam köyüme daha faydalı olabilmek için çalışmalarıma devam edeceğim. Son zamanlarda köyümüzün en önemli eserlerinden olan camii inşaatımızı bitiremeye çalışmaktayız. Önümüzdeki dönemde köyümüze bir köy konağı yapma arzusu taşıyorum. Seçildiğim takdirde köyümüzün eksiklerini tamamlamaya ve daha da güzelleştirmeye çalışacağım. Muhtarlık yaptığım dönmede köyümüzün su deposunu restore ederek halkımızın temiz su içmelerini sağlayarak su motorunu yeniledik. Bu süreçte köy yollarımıza bir takım bakımlar yaptırarak mezarlık düzenlemelerini hayata geçirdim. Köyümüzde bulunan ilk okul binasını muhtarlık bünyesine kattım.  Yeni köy okulumuzun bahçe düzenlemesini yaparak kapalı alan inşa ettim. Yaz sezonlarında düğün yapılabilecek bir hale getirdim. Köyümüzün Bahçelievler sokağına kanalizasyon alt yapısını yaptım. Kısık kaya mevkisine yol açtım. Köyün çöpünü düzenli olarak alınmasını sağladım. Köyde yanmayan sokak lambası kalmadı, sokaklarımız artık daha aydınlık. Asfalt kenarında bulunan atıl araziyi ıslah ederek yürüyüş yolu yaptım. Yaptığım hizmetlerin arkasındayım ve daha iyilerini yapacağıma da inancım tamdır. Bu nedenle tüm köylülerimizin desteğini bekliyorum. Küplü Köyüne hak ettiği değeri vermeye devam edeceğim.” İfadelerine yer verdi.

Mustafa Uysal Kimdir?

1947 Bilecik Küplü Köyü Doğumluyum. İlk ve Ortaokulu Bilecik’te bitirdim. Bolu Öğretmen Okulundan mezun oldum. Ülkemin birçok ilinde görev yaptıktan sonra en son Küplü Köy Okulunda 15 yıl görev yaparak 1995 yılında buradan emekliye ayrıldım. 2014 yılında köyüme muhtar olarak seçildim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam