Başbakan Erdoğan’a Bilecik’ten özel ilgi

Başbakan Erdoğan’a Bilecik’ten özel ilgi

Başbakan Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren’in açılışı dolayısıyla Bilecik YHT garında durarak halka seslendi. Erdoğan’ın gelişi sebebiyle yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi. Özellikle gar alanında nereyse adım başı bir güvenlik görevlisi olduğu görülürken arama noktalarında da sıkı önlemler alındı. Basın mensuplarının dahi alana girerken birçok polis kontrolünden geçmesinin yanında Başbakan korumaları tarafından görüntü çekmeleri de birçok kez sıkıntıya uğratıldı.

Yoğun güvenlik önlemleri alındı

Alanda Başbakan korumaları ve Bilecik güvenliğinin yanında polis özel harekat timleri de göz açtırmadı. Keskin nişancılar da Başbakanın koruması için hazır bulundu. Başbakanın gelmesine yakın yaklaşık yedi tane de skorsky ve kobra tipi helikopterlerin görülmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Asılan pankartlar dikkat çekti

Başbakan Erdoğan’a Ak Parti il teşkilatından da yoğun ilgi ve sevgi gösterileri gerçekleşti. Erdoğan’ın geleceği YHT garına ücretsiz yolcu taşıması sağlanırken ilçelerden de bir çok kişi katılım gösterdi. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından alana astırılan “ Cumhurbaşkanım kuruluş ve kurtuluşun beşiği Bilecik’e hoş geldiniz” pankartı da dikkatleri çekerken “ Bilecik sana inanıyor”, Şeyh Edebali torunları adı altında yazılan “ Çok özledik seni büyük usta” pankartları da Erdoğan’a gösterilen ilginin yoğunluğunu ortaya çıkarttı.

Sıcaktan bayılanlar oldu

Bilecik halkından da Erdoğan’a büyük bir sevgi seli gerçekleşti. Yaşlı vatandaşlar bile gençlerin zor dayandığı havanın sıcağına aldırmadan alanlarda bulundu. Sıcak hava ve kalabalığın etkisiyle baygınlık geçiren vatandaşlar da oldu. UMKE ve sağlık personelleri de vatandaşlar için hazır bulundu.

Kalabalık grup Başbakan  Erdoğan için ve Filistin için bir çok kez slogan attı. Özellikle ön saflarda bulunan Ak Parti gençlik kolları tarafından okunan “Uyan Artık Yiğidim” şiiri büyük ilgi topladı.

Hızlı tren açılışı için Bilecik’e gelen Erdoğan’ı kabine üyeleri de yalnız bırakmadı. Birçok bakan ve bakan yardımcıları da Bilecik’te bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam