“BAŞBAKANIMIZA RİCA ETTİK”

“BAŞBAKANIMIZA RİCA ETTİK”

Başbakan Davutoğlu’nun toplantı sonrasındaki yemekte tesadüfen yanlarına oturduğunu belirterek İl Başkanı Av. Kadir Bayrak ile Bilecik’in sorunlarını da konuştuğunu söyledi.

“Başbakanımızın çok selamları var Bilecik’imize. Gerekli girişimleri yapacağını söyledi. Başbakanımız illeri gezeceğini söyledi toplantıda. Bilecik’e davet ettik. İlk olarak Bilecik’ten başlamasını rica ettik. Herhalde programını ayarlar. Kısa zaman içinde Bilecik’e geleceğini biliyoruz.” diyen Meclis Başkanı Yıldırım İl Özel İdaresi’nin çalışmaları ile ilgili de bilgiler vererek şunları aktardı: 

 

“Başbakanımızın çok selamları var Bilecik’imize”

“Geçtiğimiz Salı günü, meclis toplantısından sonra İl Başkanları toplantısı vardı oraya katıldık. İl Başkanları toplantısını televizyondan da seyreden vatandaşlarımız olmuştur. Başbakanımız bir teşekkür konuşması yaptı sonrasında İl Başkanımıza çeşitli hediyeler verdi, dereceye girdi Bilecik ilimiz veri gönderimiyle, paylaşımıyla ilgili. Onunla ilgili bir ödül verildi. İl Başkanlarımıza yine teşekkür plaketi verdiler. Sonrasında genel merkezimizde yemek programı vardı her zaman olduğu gibi yemeğimizi yiyoruz ondan sonra toplantı devam ediyor veya yola çıkıyoruz. Yemekte tesadüf oturduktan sonra Başbakan’ın korumaları gelip bir kişilik yer ayırdılar. Tabi bizde Başbakanımızın geleceğini anladık. Tesadüf İl Başkanımızın yanına oturdular. Birkaç dakika sonra Başbakanımız geldi. İl Başkanımız ilimizle ilgili meseleleri anlattı, istekleri söyledi. Başbakanımızın çok selamları var Bilecik’imize. Gerekli girişimleri yapacağını söyledi.

 

“Kısa zaman içinde çözüleceğini söyledi”

Hepimizin bildiği Yenişehir yolu ile ilgili konuşuldu, hastanemiz zaten belli bir düzeye girdi. İnşallah kısa zaman içinde çözüleceğini söyledi. Onlar konuşuldu. Bilecik’e davet ettik. Başbakanımız illeri gezeceğini söyledi toplantıda. İlk olarak Bilecik’ten başlamasını rica ettik. Herhalde programını ayarlar. Kısa zaman içinde Bilecik’e geleceğini biliyoruz.

 

“Köy yollarını Karayolları standardına yakaladık sayılır”

Asfalt çalışmaları şu anda Yenipazar – İnhisar arasında devam ediyor. Osmaneli’nde bir programımız var. Osmaneli’nin köylerinde eksik olan noktalarımız var. Yakın zamanda bitiririz herhalde. Zaten havada kar geliyor diye söylüyorlar. Bunlar olmadan biz Milletvekilimiz Halil Eldemir’e de teşekkür ediyoruz Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden çizgi makinesi getirterek biz de boyasını aldık İl Özel İdaresi olarak. Ortak bir çalışmayla yol çizgi çalışmalarına başladık. Birkaç günümüz gitti bu konuda. Bunda zaten hızlı bir şekilde birkaç gün içinde biter diye tahmin ediyoruz. Onun dışında levhalar, kedi gözü dediğimiz tabelalar hepsi yerleştirildi. Karayolları standardında yakaladık sayılır köy yollarını da.

 

“İl Özel İdaresi kar mücadelesine hazır”

Geçen yıl çok yoğun bir kış dönemi geçirdik. Yoğun kar yağışı olmasına rağmen köy yollarımız hemen hemen kapalı kalmadı desek yeri var. Çok yüksek yerler hariç bir nokta dışında o kadar yağışına rağmen. Biz de önümüzdeki kış ayları için tedbirlerimizi aldık, her türlü tedbirler alındı. İl Özel İdaresi kar mücadelesine hazır.”

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam