BAŞKAN AMCALARINDAN MİNİKLERE 23 NİSAN HEDİYESİ

BAŞKAN AMCALARINDAN MİNİKLERE 23 NİSAN HEDİYESİ

Bilecik Belediyesi tarafından çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak hazırlanan 12 çocuk parkı hizmete girdi.

BAŞKAN1

Çocuklar için birbirinden güzel çalışmayı Bilecik’e kazandıran Belediye Başkanı Selim Yağcıtarafından çocuklara armağan olarak hazırlanan 12 çocuk parkı, Bahçelievler Mahallesi Türkmeneli Caddesi’nde bulunan Türkmeneli parkı’nda yapılan büyük açılışla hizmete açıldı.

BAŞKAN2

Bilecik Belediyesi tarafından Türkmeneli Caddesi Parkı’nın yanısıra Yeşim Sokak Parkı, Meram Kent Parkı, Ulutepe Sokak Parkı, Ali İpek Parkı, Cennet Caddesi Parkı, Dinar Sokak Parkı, Petek Sokak Parkı, Lider Park, Kırklar Parkı, Osmangazi Parkı ve Çevresi ile Sakarya Parkı, da hizmete giren parklar arasında.

BAŞKAN3

Bahçelievler Mahallesi Türkmeneli Caddesi’nde yapılan büyük açılışa Vali Ahmet Hamdi Nayir, Tugay ve Garnizon Komutanı Halis Zafer Koç, ,  Cumhuriyet Başsavcı Bekir Şahiner, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, kurum müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN4

Törenin açılış konuşmasını yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, geleneksel hale gelen, bu sene de Türkmeneli Kardeşlik Parkı ve 11 parkımızın da açılışının hayırlara vesile olmasını diledi.

BAŞKAN5

Başkan Yağcı şöyle konuştu:

Belediye başkanı olduğumuzdan beri her yıl önümüze bir hedef koyduk. Her 23 Nisan’da çocuklarımızın devamlı kullanabileceği bir şeyler yapmak istedik. Çocuklarımız geleceğimizdir. Tüm çalışmalarımız onlara daha güzel bir gelecek, daha güzel bir şehir, daha güzel bir dünya bırakma noktasında. Onun için her yıl bir çocuk parkı açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu sene de Türkmeneli dostluk ve kardeşlik parkımızın açılışını yapacağız. Her sene bu geleneksel hale gelen park açılışlarında  büyük bir parkın açılışını yapalım istedik. Bu sene 12. Yılımız. Bu park açılışıyla bir artı 11 dedik ve 12 parka çıkarttık. Açacağımız bu 12 parkın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

BAŞKAN6

Vali Ahmet Hamdi Nayir ise şu ifadelerde bulundu:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığımız bu günde bugünün anlaşıldığının da bir nişanesi olarak çocuklarımıza hizmet edecek olan 12 tane güzel parkımızın açılışı için bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocukla bizim geleceğimiz, çocuklar bizim sevincimiz, çocuklar bizim umudumuz, çocuklar aile ağacımızın en lezzetli meyveleri ve çocuklar bizim kabul olmuş dualarımız. Onlar için yapılacak olan her şey ifade etmeye çalıştığımız özellikler dolayısıyla bir kat daha kıymetleniyor. Burada yapılan hizmette emeği geçenleri yalnızca kendi adıma değil, bu törene katılan bütün davetliler adına teşekkür ve takdirle karşıladığımızı ifde etmek istiyorum. Bu çıta sürekli yükseliyor. İnşallah imkanlar ölçüsünde Bilecik’imize yakışır daha büyük hizmetlerle bir arada olma dileğiyle hepinize saygılar sunuyorum.”

BAŞKAN7

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından halk oyunu gösterileri düzenlendi. Bilecik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan’ın keyifli sunumuyla katılımcılar açılışın tadını çıkarttı. Çeşitli gösterilerle devam eden açılış protokol ve çocukların kurdele kesimi ve ardından şifalı pilav ikramıyla sona erdi.

BAŞKAN8

BAŞKAN9

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam