BAŞKAN AYDIN;” İNSANLARIN SAĞLIĞI DAHA DA BOZULACAK”

BAŞKAN AYDIN;” İNSANLARIN SAĞLIĞI DAHA DA BOZULACAK”

İYİ Parti Vezirhan Belde Başkanı Müfit Aydın Gazetemize açıklamada bulundu. Başkan Aydın açıklamasında Vezirhan’a kurulması planlanan çimento fabrikasına neden karşı olduğunu anlattı. Başkan Müfit Aydın Belde’ye iki çimento fabrikası kurulmasının yanlış olduğunu belirterek zaten 1 tane fabrika olduğunu vurguladı. Sanayiye ve yatırıma karşı olmadıklarını anlatan Aydın bu konuda Belediye’ye dilekçe de verdiğini de kaydetti. İYİ Parti Vezirhan Belde Başkanı Müfit Aydın’ın konuyla ilgili açıklaması:

“VEZİRHAN’DA KANSER HASTALARI ÇOĞALDI”

“Bizim ikinci çimento fabrikasına karşı olmamızın sebebi iki üç sene sonra burada yaşayan insanlar nefes alamayacak. Fabrika açılsın, açılmasın demiyoruz ama çimento fabrikası olarak değil. Salça fabrikası kurulsun, sakız fabrikası kurulsun, reçel fabrikası açılsın biz bunlara karşı değiliz. Vezirhan için, Vezirhan halkı için ikinci çimento fabrikası ağır gelir. Ben buradan Vezirhan halkına şunu söylemek istiyorum. Dalgalanan Bayrağa, esen rüzgâra bir baksınlar. Fabrikanın kurulacağı heryerden rüzgâr esiyor. Bunun bacalarından çıkan her toz Vezirhan’a gelecek. Tarım denen bir şey kalmayacak. Bugün tarım yapılabilir belki ama üç beş sonra tarım diye bir şey kalmayacak Vezirhan’da.İnsanların sağlığı daha da bozulacak.Vezirhan gibi yerde kanser hastaları çoğaldı ve bu daha da artacak.Çocuklar nefes aşlamayacak hale gelecek.Bizim karşı olmamızın sebebi bunlar.İki çimento fabrikası Vezirhan gibi ufak bir yere ağır gelir.Bir tane kuruluyor zaten.Vezirhan’da kurulacak çimento fabrikasının bacasına bir bakın, Vezirhan’ın ortasına geliyor gibi, iyice yaklaştı.Burada esen rüzgarlar insanların sağlığını bozacak.Şunu diyecekler belki, siz muhalefet yapıyorsunuz.Oysa hiç alakası yok.

“BİZ SANAYİYE KARŞI DEĞİLİZ, AĞIR SANAYİYE KARŞIYIZ”

Biz sanayiye karşı değiliz, ağır sanayiye karşıyız.Zaten konuştuğum birçok Vezirhan halkı da bu fabrikanın kurulmasını istemiyor.İsteyenler belli bir kesim.Ben de bir siyasi partinin Belde başkanı olduğum için bu işi kendime görev tayin ettim.Ben bu kararımın sonuna kadar arkasındayım.Benim de Vezirhan’da sağlıklı bir yaşam hakkım var, ben de insanım.Benim de çoluk çocuğumun, eşimin dostumun, konu komşumun sağlıklı yaşamaya hakkı var insanca. Ben İyi parti Belde Başkanı olarak Belediye’ye dilekçe verdim. Beldeye bu çimento fabrikası kurulmasın diye. 2 Ağustos tarihinde yapılacak olan ÇED raporu toplantısına katılacağım. Orada da aynı görüşlerimi anlatacağım. Oradaki yetkililere de bu durumu izah edeceğim. Ayrıca benim bu işte ne çıkarım var, ne menfaatim var.Benim yaşım zaten 52 oldu.Bu yaştan sonra bize temiz hava lazım, sağlıklı bir yaşam lazım.Bugün belki o fabrika kurulur, 300-500 kişi çalışır belki ama iki üç sene sonra o imzayı atan adamların vicdanına sormak lazım.Çünkü insanların sağlığı ile oynamak bu kadar kolay değil bence.Türkiye’de hiçbir ilde iki çimento fabrikası yok.Varsa örneği göstersinler bana.İl’de dahi 1 tane var.Belde’de iki çimentosu ağır.Benim düşüncelerim bunlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam