BAŞKAN AYDOĞDU GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’YE KARŞI OY VERDİ

BAŞKAN AYDOĞDU GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’YE KARŞI OY VERDİ

Haber hergün’ün “Devlet Bahçeli'nin O isim de muhaliflere katıldı!” başlıklı haberine göre Başkan Aydoğdu, Devlet Bahçeli’ye karşı imza veren kişiler arasında Başkan Aydoğdu da var.

 MHP genel merkezinin Bahçeli'nin yokluğunda muhalif kanadın 15 Ocak'ta teslim ettiği 543 imzayı tek tek masaya yatırdığı belirtilen haberin devamı ise şu şekilde:

Delege imzaları arasında 10'un üzerinde il başkanı 120'nin üzerinde ilçe başkanının olduğu öğrenilirken; bazı MHP'li belediye başkanlarının da imza vermesi Genel Merkezi şaşırttı. Özellikle Bahçeli'nin özel önem verdiği ve her fırsatta arkasında olduğu Söğüt Belediye Başkanı'nın imzacılar arasında katılması buna örnek gösterildi. Ayıklama işlemini tamamlayıp raporlaştıran Genel Merkez yönetimi ilk bilgileri Bahçeli iletti.

Haberin yayınlanmasının ardından görüşlerini aldığımız Aydoğdu iddiaları doğrulayarak “İmzayı sayın Bahçeli’ye karşı olduğum için değil, hareketin bekası için attım” dedi. Genel Başkan Bahçeli’ye karşı hiçbir saygısız hareketinin ve olumsuz düşüncesinin olmadığının altını çizen Aydoğdu, “Benim bu konudaki düşüncelerim belli. Benim genel başkana karşı bir saygısızlığım yok ama hareketin bekası için birilerinin bir şeyler yapması gerekiyordu. Ahde vefa duydum. Dedim ki şu anda bu sorumluluk bizim omuzlarımızda. Bir şeylerin yapılması lazım ve ben gönül rahatlığıyla gittim imzamı verdim.

 Tavrım genel başkana değil. Genel başkanları yanlış yönlendirenler var. Açık bir gerçek var ki 2019 da MHP yok bu gidişle. Bunun toparlanması lazım. Ülkenin MHP’ye her zaman ihtiyacı var. Bu ülkenin MHP ye ihtiyacı var bizim iktidara ihtiyacımız var. Biz gerekeni yaptık.

Genel başkan noktasında dürüstlüğüne, kişiliğine, devlet adamlığına her noktada imzamı atarım. Ancak olmuyor, bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Ben hareket adına imzamı verdim. Genel başkan konusunda hiçbir tereddüdüm yok.” İfadelerinde bulundu.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam