BAŞKAN AYDOOĞDU’DAN HASAR TESPİTİ

BAŞKAN AYDOOĞDU’DAN HASAR TESPİTİ

Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, ilçede kapalı pazar yeri ve otopark olarak kullanılan alanın çatısının çökmesine ilişkin, "8 bin 100 metrekarelik alanın 5 bin metrekaresi çökmüş vaziyette, geriye kalan 3 bin metrekare de çökmeye meyilli bir durumda bulunuyor" dedi.

Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Orta Mahalle Karabuda Sokak'taki, perşembe günleri kapalı pazar yeri, diğer günler ise otopark olarak kullanılan alanın çatısının yoğun karın üzerine yağmurun yağması sonucu çöktüğünü hatırlattı.

Geçen hafta meydana gelen kar yağışıyla ilçenin muhtelif yerlerinde büyük sıkıntılar yaşandığını anlatan Aydoğdu, şöyle konuştu: 

"Sakarya bölgesinde seralar göçtü. Sakarya boyunda çok ciddi bir üretim alanımız mahvoldu. Fabrikalarımızın çatıları çöktü. Bildiğiniz gibi daha önce Bilecik ve Kütahya illeri ile Bozüyük ve İnegöl ilçelerinde, çatıların yıkıldığı noktasında haberler gelmişti. Biz yaklaşık 5 gündür çatı üzerindeki karı kürümek veya eritmek, yükü buradan kaldırmak için mücadele veriyorduk ancak dün akşam yağan karın üzerine yağmurun yağmasıyla birlikte üzerindeki yük ağırlık ön görülenden çok daha yüksek seviyeye çıktı. Çok şükür yaralımız ve can kaybımız yok. Bizim için sevindirici bir olay. Maddi hasar meydana geldi. Burasının alanı toplam 8 bin 100 metrekaredir. 8 bin 100 metrekarelik alanın 5 bin metrekaresi çökmüş vaziyette, geriye kalan 3 bin metrekaresi de çökmeye meyilli bir durumda bulunuyor. Yaklaşık 30-35 kişilik enkaz kaldırma ekibiyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) önderliğinde, onların gösterdiği yol doğrultusunda gelen ekiplerimiz ve mühendislerle birlikte enkazı kaldırmaya çalışacağız."

Aydoğdu, çatı üzerindeki karı özel bir solüsyon getirterek eritmeyi planladıklarını ifade ederek, "Ancak buzu eriten solüsyon herhangi bir etki yapmadı. Tuz serptik, tuzlu su döktük fakat bunlar da herhangi bir etki yapmadı. Kürümeye başladık ancak alan çok büyük olduğu için kürüme olayı çok hızlı ilerlemedi" diye konuştu.

İlçede kapalı pazar yeri ve otopark olarak kullanılan alanın çatısının çökmesi sonucu çok sayıda araç hasar görmüştü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam