BAŞKAN BAYRAK “KAÇAK ARAÇ”İDDİALARINA YANIT VERDİ

BAŞKAN BAYRAK “KAÇAK ARAÇ”İDDİALARINA YANIT VERDİ

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Ak Parti Bilecik İl Başkanı Av.Kadir Bayrak Ak Parti İl Başkanlığı’na ait olan araç hakkında çıkan iddialara gazetemiz aracılığıyla cevap verdi.

CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel’in önceki gün yaptığı ;”11 AK 001 PLAKALI ARAÇ NEREDE” başlığıyla yayınladığımız haberin ardından Bayrak, konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Esel yaptığı açıklamada dönemin İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş zamanında alınan aracın kaçak olması dolayısıyla  Ankara’da bağlı bir şekilde olduğunu  iddia etmişti.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Başkan Bayrak gazetemize özel yaptığı açıklamada, aracın Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde bağlı olduğunu, ancak sadece adı geçen aracın değil, böyle durumda olan 672 araç olduğunu belirtti. Ayrıca araçla ilgili yargı sürecinin de devam ettiğini belirten Bayrak, konuyla ilgili olarak sorumluluğu bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

“ARAÇ  YURTDIŞINDAN SUÇSUZ BİR ŞEKİLDE TÜRKİYE’YE GİRDİ”

Bayrak Esel’in iddialarına şu cümlelerle yanıt verdi:

“Öncelikle şunu söyleyeyim aracımız 2008 model Audi marka bir araç.  Biz bu aracın Türkiye’de 4. sahibiydik. Yani bizden önce bu araç 3 kere el değiştirmiş. Bu araçla ilgili olarak yurtdışından  suçsuz olarak sokulduğuna dair Gebze Gümrük Müdürlüğü tarafından bir tespit yapılmış. Sadece bizim aracımızla alakalı da değil, Türkiye genelinde bu şekilde girişi yapılan 672 tane araç olduğu resmi kayıtlarda mevcut. Aracımız yine bu Gümrük Müdürlüğü’nün kararına istinaden devletimiz tarafından bağlandı. Burada ne bizim, ne de bizden önceki arkadaşlarımızın öngördüğü bir durum söz konusu değildir. Neticede bu araç bizden önce 3 defa satışı yapılmış, resmi olarak 3 defa el değiştirmiş. Ancak bu durum çok geçmeden devletin yetkili birimleri tarafından tespit edilmiş ve gerekli hukuki işlemler başlatılmış.

“BİZİ ZOR DURUMDA BIRAKACAK BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Şunu da takdir edersiniz ki bu araç AK Parti Bilecik İl Başkanlığına ait olmasına rağmen araç bağlanmış. Demek ki hukuk bunu gerektiriyormuş ve gereği yapılmış. Biz de bu bağlama hadisesinden sonra üzerimize düşen neyse onları yaptık. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Konuyla ilgili idari yönden Gebze Gümrük Müdürlüğü’ne gerekli itirazlarımızı yaptık. Bunun bir hukuki süreci var. O süreç bekleniyor.

“BİZİM ARACIMIZ DİYE EKSTRA BİR İŞLEM SÖZ KONUSU DEĞİL”

 Durum bu şekilde ve medyatik bir malzeme yapılacak durum değil. Konuyla ilgili avukatlarımız da takipteler. Burada bizi zor durumda bırakacak, açıklaması mümkün olmayan bir durumla da karşı karşıya değiliz. Bu durum herkesin başına gelebilir, nitekim 671 araç sahibinin daha başına gelen bir durum bizim de başımıza gelmiş oldu.

Ben burada özellikle şuna dikkat çekmek istiyorum; Burada hukuk bir prosedür başlatmış,  biz de buna tabi olduk. Neticede bizim aracımız olması sebebiyle ekstra işlem de söz konusu değil.” 

 

 

 

Bozüyük CHP İlçe Başkanı İhsan Esel'in İddiaları 

http://www.bilecik11.com/haber/9054-il-baskaniniza-ait-11-ak-001-plakali-arac-nerede#.VjDmLLfhCUk

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ince ince – Bu aracı kim satın aldı?
    Bunun hukuktaki cezai karşılığı nedir?
    Aracın faturasını sn.ramazan kurulmuş aciklasin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam